AnaSayfa > Siyaset > Fatih Çakır: Vekilim Candan'ın talimatlarına açığım

Fatih Çakır: Vekilim Candan'ın talimatlarına açığım

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Değişim FM’de yayınlanan DİYALOG programına katılarak, gazeteciler Şenol Azman ve Mehmet Öztürk’ün sorularını yanıtladı.

 

 

16.Eylül.2014 Salı 04:24
A A A

Sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Çakır, gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Bölge Milletvekili Ercan Candan ile hiçbir sorunun olmadığını belirten Çakır; “Ercan Candan bizim milletvekilimizdir. Ona kesinlikle laf söyletmeyiz, söylemeyiz” derken,  önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan ile Ercan Candan arasındaki serinliğin sorumlusunun Fazlı Erdoğan olduğunu söyledi.

Çakır özetle; “Kabul etmek gerekir ki, Candan-Erdoğan olayında, kesinlikle Candan haklıdır” dedi.

ERDOĞAN’DAN MADDİ DESTEK ALDIK

Gazeteci Şenol Azman’ın “Bir yönetim kurulu toplantısında ’Herkes akıl veriyor ama para veren yok.  Fazlı bey para veriyor’ sorusu üzerine Fazlı Erdoğan’dan zaman zaman maddi destek aldıklarını belirten Çakır; “Bir yemek organizasyonunun ücretini ki o da 30 bin TL civarındadır. Onu Fazlı Bey vermiştir. Ayrıca zaman zaman belde teşkilatlarımıza da destek olduğu doğrudur” dedi.

BU ŞEHİR YA BANA, YA ONA DAR GELECEK

Çakır, İl Genel Meclis üyelerine telefon ile arayarak; Vekil Candan’a hitaben söylediği “Bu şehir ya bana ya ona dar gelecek”, söylemlerinin doğru olup olmadığı sorusuna ‘Evet söyledim’ dedi.  “Bu konunun medyaya yansımaması gerekirdi’, diyen Çakır;  “Bu tür olaylar parti içi meselelerdir. Bunların medyaya yansımaması gerekir” şeklinde konuştu.  

GEREKİRSE GÖREVİ BIRAKIRIM

Ereğli menfaatleri için gerekirse görevi bırakırım” diyen Başkan Çakır konuşmasının ileriki bölümlerinde Başkan Uysal ve Vekil Candan hakkında her fırsatta karalama ve yalan haberler yapan medya kuruluşu ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını belirtti.

Azman’ın sorusu üzerine bu şahsın evine televizyon hediye ettiğini söyleyen Çakır; “O arkadaş o dönemlerde benim yanımda çalışıyordu. Yanımda olan birine destek olacağım elbette” şeklinde konuştu.

FEVZİ EKŞİ’Yİ TASVİP ETMEM SÖZ KONUSU DEĞİL

Belediye Başkanlık makamına vekâleten bakan Fevzi Ekşi’nin Başkan Yardımcısını Cöbek’i görevden alması olayına “Böyle bir durumu tasvip etmem söz konusu olamaz”, diyen Başkan Çakır; “Ne olursa olsun. Bu durum kabul edilemez.

Bu partimizin iç meselesidir. Öyle de kalmalıydı. Bu konu genel merkezde bana soruldu. Böyle bir iddiayı ispatlamaları gerek. Ben kimsenin arkasına saklanmam. Bir sorunum olsa Vekil Bey yada Başkan Bey ile yüzlerine söylerim.” dedi.

NEDEN GRUP KARARI ALMIYORSUNUZ?

Azman’ın “Bu 7 belediye meclis üyesinin belediye meclis toplantılarına katılmasıyla alakalı neden grup kararı almıyorsunuz?” sorusu üzerine “Toplantıya gelmiyorlar ki” cevabını veren Çakır, “Bu arkadaşlar toplantıya gelmiyorlar. Dolayısıyla grup kararı alamıyoruz”

dedi.  

VEKİL CANDAN'IN TALİMATLARINA AÇIĞIM

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın her türlü yanında olduğunun altını çizen Başkan Çakır; "O'nun talimatlarına açığım. Benim olmamı istediği yeri söylesin. Ben orada olurum" dedi.

Bu haber 1243 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE