AnaSayfa > Güncel > Vatandaşa, Candan bayram kutlaması...

Vatandaşa, Candan bayram kutlaması...

Kurban Bayramı'nız Kutlu Olsun!

02.Ekim.2014 Perşembe 06:09
A A A


Bayramlar toplumların ortak değerleridir. Toplum olarak büyük önem verdiğimiz, birlik ve beraberliğin pekiştiği, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı önemli günlerdir. İnsanların bir olma birlik olma günleridir.

İslam dininin iki bayramından biri olan Kurban Bayramı ise; Hz. İbrahim’in sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini simgeler. Kırgınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, fakirlerin hatırlanıp sevindirildiği, toplumsal sorumluluklarımızın daha iyi idrak edildiği günlerdendir.

Bayramların üzerimize yüklediği sorumluluklar, sadece ülkemizle sınırlı kalmamalıdır. Tarihimizde olduğu gibi, bu günde zor durumda olan din kardeşlerimizi hatırlamalıyız. Bölgemizde yaşanan sıkıntılardan dolayı ülkemize sığınan kardeşlerimizi de bu günlerde hatırlamalı, onlara gerekli desteği sağlamalıyız.

Bu düşüncelerle idrak edeceğimiz, Kurban Bayramınızı kutlar, ülkemize ve İslam Âlemine barış, huzur, sağlık, sıhhat, mutluluk ve refah getirmesini temenni eder, selam ve saygılar sunarım.

 

Prof.Dr. Ercan CANDAN

AK Parti Zonguldak Milletvekili

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcüsü

AK Parti Ar-Ge Başkan Yardımcısı

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesi

Asya Parlamenter Asamblesi Komisyonu Üyesi

Türkiye-Gambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı

Bu haber 1134 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.