AnaSayfa > Siyaset > 'Ereğli olması gereken yerde olacak'...

'Ereğli olması gereken yerde olacak'...

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kurban Bayramı’nın 4.günü, Ormanlı’da kahvaltı yaptı, Çaylıoğlu’nda çay içti, Armutlu Cuma’da ise dert dinledi. Alaplı’da da esnafı gezen Milletvekili Candan ve Başkan Uysal, bu bayramı dolu dolu geçirdi.

07.Ekim.2014 Salı 07:23
A A A

Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma gezilerine ise, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Ali Tarakçı ve Kazım Beceren, Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Reşat Latif, Halil Bozkuş ve İhsan Yazıcıoğlu, Muhtarlar Derneği Ereğli Şube Başkanı Şükrü Kılıç ve bazı mahalle ve köy muhtarları, bazı AK Parti Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları ve partililer katıldı.

İlk olarak Ormanlı’ da kalabalık bir grup tarafından karşılanan Milletvekili Candan ve Başkan Uysal ve heyeti, Ormanlı’daki kahvaltıda yaptığı konuşmalarda herkesin bayramını kutladı.

Başkan Uysal konuşmasında şöyle dedi:

EREĞLİ OLMASI GEREKEN YERDE OLACAK

Yeni Türkiye’de yeni Karadeniz Ereğli için bizlerde milletvekilimizle hizmet kavgamızı vereceğiz. Göreceksiniz Ereğli olması gereken yerde olacak. Biliyorsunuz ki, Yeni Türkiye’de öz güven üzerine kuruluyor. Bizler bugünden sonra özgüveni olan insanlar olarak il genel meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Milletvekili Candan’da Göktepe’de ve burada büyük bir kalabalık tarafından karşılanmasının kendilerini büyük bir baskı altında tutarak daha fazla çalışmaya zorladığını belirtti.

EREĞLİ’YE DEVLETİN HİZMETLERİ GELECEK

Milletvekili Candan, “Şimdi biz şunu yaptık bunu yaptık demenin gereği yok. Nelerin yapıldığını ve nelerin yapılmadığını görüyorsunuz. Biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermedik ama sözünü vermediğimiz şeyleri de yaptık. Ormanlı Cuma’ya büyük bir gölet yaptırıyoruz. Bunun sözünü vermemiştik ama bu su problemi olarak bizim kafamızdaydı. Siz bize güvendiğiniz müddetçe bize bu evladınıza sahip çıktığınız müddetçe bende bir kardeşiniz olarak Ereğli’ye devletin hizmetlerinin gelmesi için Ankara’da elinden gelen tüm gayreti göstereceğim.

EREĞLİ’YE DEVLET HİZMETİ AĞIR AKSAK GELMİŞ

14 okul yapılıyor değil mi? Bunlar daha başlangıç. Yani bu zamana kadar Ereğli’ye devletin hizmeti neredeyse 50 yıldır ağır aksak gelmiş. Sizler bize ‘Allah ayağımıza taş taktırmasın’ diye dua edin. Ereğli’ye yapılacak daha çok hizmetler var.

BELEDİYEDE KARIŞIKLIKLARIN OLMASI NORMAL

Hüseyin başkanımızla elimizden geldiğinde çalışıyoruz. Siz bakmayın, belediyede işler karışık, iş yapılmıyor denildiğine. Hiç kimse demiyor ki bu belediye 40 yıldır CHP tarafından yönetiliyor diye. Son 20 yıldır bir kişi tarafından yönetiliyordu. Tabi ki belediyede bazı karışıklıklar olacak. 6 ay bir sene zaman gerekiyor. Bu kadar acele ile belediyeyi yıpratmanın bir manası yok. Siz bize güvenin gerisine karışmayın. Bu kadar hizmetin geleceğini bekliyor muydunuz? Beklemiyordunuz.

BELEDİYE İLE İLGİLİ DEDİKODULARA İNANMAYIN

30 seneden beri su gelmeyen köye su getirdik. O zaman bu insanlar neredeydi? Sınıflarda mevcut sayısı 47 kişiye çıkıncaya kadar neredeydi bu insanlar? O yüzden biz 14 okul yaptırmak zorunda kalmazdık. Onun bunun sokaklardaki dedikodularına inanmayın. Başkanımız burada, il genel meclis üyelerimiz, muhtarlarımız burada. Biz gereğini yerine getireceğiz.

HASAN KÂHYALAR MUHTARI’NIN DÜĞÜNÜNE KATILDI

Daha sonra Hasan Kâhyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan’ın oğlunun düğününe katılan ve burada davul-zurna ile karşılanan Milletvekili Candan ve Başkan Uysal, Çaylıoğlu’nda oynanan Şamlar-Esentepe Spor ile Asarlı Köyler Futbol Turnuvası finaline katılarak takımlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Uysal burada kaleye çektiği şutları gol yapınca alkışlandı.

SEL MAĞDURLARI PARASINI ALAMAĞINDAN YAKINDI

Çaylıoğlu’ndaki sel felaketi mağdurlarını da dinleyen Milletvekili Candan, bazı vatandaşların afet parası alamadığından yakınması üzerine emsal teşkil etmesi açısından yardım alanla alamayanların fotoğraflanıp, belgelerle kendisine verilmesini istedi.

BİZ BERABER OLDUKÇA BİZİ HİÇ KİMSE YIKAMAZ

Çaylıoğlu’nun Ankara’dan gelecek desteğe ihyacı olduğunu söyleyen Milletvekili Candan,’Biz hizmet için geldik ve sorunlarınızı çözeceğiz. Biz beraber oldukça bizi hiç kimse yıkamaz. Biz burada kalıcı değiliz. Bizim bizden başka kimseye ihtiyacımız yok. Ben inanıyorum ki daha güzel şeyler olacak. Çocuklarımıza, memleketimize sahip çıkalım. İleride burası bizim diyebilsinler.” diye konuştu. 

SEL FELAKETİ EREĞLİ-DEVREK YOLUNU ENGELLEDİ

Subaşı-Çaylıoğlu yolunu soran Muhtar Şanver Aktağ’a, ‘Biliyorum hepiniz Ereğli-Devrek yolunun bağlanmasını istiyorsunuz. Biz bu yolu bu yıl yapmayı planlıyorduk ama beklenmedik sel felaketi nedeniyle yapılamadı ama söz bunu yapacağız.

ALLAH İZİN VERİRSE BU YOLU BAĞLAYACAĞIZ

Önceden bu yol için ödenek ayrılırdı ve parası buraya gelirdi. Şimdi ise ödenek karayolları bölge müdürlüğüne gidiyor ve onlar nereye isterse oraya harcıyor. Böyle bir sıkıntı var. Bu paralar Zonguldak tünel çıkışındaki heyelana harcandı. Ama Allah izin verirse biz bu yolu bağlayacağız. Sizlerin derdinin farkındayım.” Dedi.

ALAPLI’NIN 70 YILLIK SU SORUNU DA ÇÖZDÜK

43 ülke gezdiğini vurgulayan Milletvekili Candan, bu ülkelerde yolların uzun vadeli olarak bir kere yapıldığını ve belki de 50-100 yıl bir daha dokunulmadığını hatırlatarak, ‘Biliyorsunuz Gülüç’ten sonra yolların durumu belliydi. Biz ne yaptık? Acele etmedik yolu 3 şeritli yaptık.

Acele etseydik belki de Ramazan’da bitirirdik ama kalıcı olsun istedik. Sadece Çaylıoğlu’nun değil Alaplı’nın da 70 yıllık su ihtiyacını çözdük. Geçici çözüm değil 100 yıllık çözüm üretmeliyiz. 3.5 yıllık vekilim, 10 yıl olsaydı daha fazlası olurdu. “ dedi.

Daha sonra Armutlucuma’daki muhtarlarla bayramlaşan ve sorunları dinleyen Milletvekili Candan ve Başkan Uysal, Alaplı’ya geçerek esnafla bayramlaştı.

Bu haber 1870 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE