AnaSayfa > Güncel > Ereğli'de Şüpheli Çanta

Ereğli'de Şüpheli Çanta

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yola bırakılan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

 

 

11.Ekim.2014 Cumartesi 09:12
A A A

Karadeniz Ereğli'de yola bırakılan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi. Şüpheli çantaya tekme atan yaşlı bir kadının, "Beyimin de yarın akşam 40'ı vardı, beraber giderdik" sözleri dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak üzerindeki Türk Telekom binasına yakın bir noktada akşam saatlerinde şüpheli çanta hareketliliği yaşandı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine Yüzbaşı İzzet Dura Sokağa gelen polis ekipleri bir elektrik direğinin dibine bırakılan çantada bomba olma ihtimalini değerlendirerek bölgeyi emniyet şeridi içerisine aldı. Polis ekipleri çevredeki güvenlik kameralarından çantanın akıbetini öğrenemeyince bomba imha ekiplerine haber verildi. Polis emniyet şeridi içerisine alınan yoldan araçların ve vatandaşların geçişine izin vermedi. Olay yerine bomba imha uzmanı beklenirken ara sokaktan kızı ve torunu ile birlikte çıkan yaşlı bir kadın çantaya tekme atıp itekledi. Polisin çantanın şüpheli olduğunu ve neden tekme attığını sorması üzerine yaşlı kadın çantada ne olduğunu bilmediğini ve okul çantası olduğunu düşünerek iteklediğini söyledi. Yaşlı kadın polislere "Beyimin de yarın akşam 40'ı vardı, beraber giderdik. Çantada ne olduğunu bilmiyorum. Ben onu okul çantası zannettim, şöyle ayağımla itekledim" dedi.

Polis, yaşlı kadının tekme atmasıyla içerisinde bomba olmadığı anlaşılan çantayı açarak içerisindekileri boşalttı. Şüpheli çantanın içerisinden kirli spor malzemeleri çıkınca, polis ekipleri emniyet şeritlerini kaldırarak olay yerinden ayrıldı.

 

Bu haber 1810 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.