AnaSayfa > Güncel > Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 23 Gözaltı

Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu: 23 Gözaltı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında 23 kişi gözaltına alındı.

11.Ekim.2014 Cumartesi 09:20
A A A

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında 23 kişi gözaltına alındı.

Zonguldak Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2014 yılı Ağustos ve Eylül ayı içerisinde yapılan operasyonlarda 22 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Açıklamada, "Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde uyuşturucu madde ve yasadışı ekim olayı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli miktarlarda suç unsuru ele geçirilmiştir. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen Ağustos ve Eylül 2014 ayları içerisinde; 308 kök kenevir, 6078 gr. kubar esrar, 14 gr. toz esrar ele geçirildi. Gerçekleştirilen bu operasyonlarda 22 kişi yakalanarak, adli makamlara sevk edilmiştir" denildi.

Öte yandan 2014 yılı Eylül ayı içerisinde Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile diğer aletler kanun kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen malzemeler ile ilgili yapılan açıklamada da şöyle denildi:

"Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer aletler Hakkında Kanun kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli miktarlarda suç unsuru ele geçirildi. Bu kapsamda, 2014 yılı Eylül ayı içerisinde meydana gelen 1 olayda Jandarma ekiplerince yapılan operasyonda; 3 adet tabanca, 1 adet mavzer tüfek, 1 adet çift kırma av tüfeği, 2 adet şarjör, 250 adet tüfek fişeği, 437 adet tabanca mermisi, 2 adet bixi mermisi, 1 adet kılıç ele geçirildi. Gerçekleştirilen bu operasyonda olay şüphelisi bir şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir."

 

Bu haber 1594 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.