AnaSayfa > Güncel > Belediye, Karadeniz Ereğli'yi şantiyeye çevirdi

Belediye, Karadeniz Ereğli'yi şantiyeye çevirdi

Karadeniz Ereğli Belediyesi, AK Parti'ye geçtikten sonra gerek hükümet, gerekse belediye tarafından şehrin her yerinde hummalı bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmalar yüzünden Ereğli adeta bir şantiyeyi andırıyor.

14.Ekim.2014 Salı 03:10
A A A

Karadeniz Ereğli Belediyesi, belediye yeni katılan mahallerden Hamzavakıflı’da ihaleye çıkarttığı yol, kanalizasyon, asfalt ve istinat duvarı ve betonlama çalışmalarına başladı. Akarca Mahallesi’nde ise yağmurlama ve şebeke suyu yenilenme çalışmaları sürerken yıl içinde 3 mahallenin ise şebekeleri değiştiriliyor.

BELEDİYE AK OLUNCA HİZMETLER DE ARD ARDA GELİYOR

Hamzavakıflı Mahallesi Çolaklar Altı Mahallesinde bulunan Mahyalar İlkokulu’nun çevresinin betonunu döken Kdz. Ereğli Belediyesi, Çolaklaraltı yolunun da kanalizasyonu yaptıktan sonra yolun asfaltlama çalışmalarına başlıyor. Mahalle Muhtarı Ercan Recep Demir, belediyenin mahalleleriyle ilgili çalışmalarını hızlandırdığını belirterek, “Belediyemizden bazı hizmetler istedik şu an yapılıyor. Organize Sanayi Bölgesi’ne giden yolumuzda beton duvar ile yol kenarlarına dolgu istedik yapıldı.

SPOR PARKI, BETON DUVAR, ASFALT VE KANALİZASYON

700 metre uzunluğunda Atık İstasyonu yolunu açan belediye, buranın da çakıllamasını yaptı. Çolaklar Altı Camiinin etrafında spor parkı istedik. Onunda hafriyat ve çevre düzenlemesi çalışmaları sürüyor. Daha yapılmasını istediğimiz ancak yapılmayan ve yarım kalan işlerimiz bir bir tamamlanıyor.

 MAHALLE HALKI BELEDİYENİN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

AK Parti, belediyeyi aldıktan sonra bu tür çalışmalar hızlandı. Ayrıca mezarlık için de yer istedik olumlu bakıldı. Mahalle halkımız belediyenin çalışmalardan memnun. Ben mahallemizin adına Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’a ve ekibine bizlere verdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum” dedi.

8 KİLOMETRELİK YAĞMURLAMA VE ŞEBEKE HATTI DEĞİŞİYOR

Öte yandan Akarca Mahallesi mevkiinde eskiyen su hatları ile yağmurlama hatları değişiyor. 2 kilometre yağmur suyu ve 3,5 kilometre içme ve kullanma suyu hattını değiştiren Belediye Su ve Kanalizayon Müdürlüğü ekipleri, eskiyen AÇV ve PVC boru hatlarının yeni polietilen borularla değiştirilmeye başladığını bildirdi.

AKARCA, BAĞLIK, KIŞLA VE SÜLEYMANBEYLER MAHALLELERİ

Çalışmalar sonrası kayıp ve kaçak su oranın azaltılarak hem abonelere daha temiz ve sağlıklı su verilmesinin sağlanacağı ifade ediliyor. Toplamda 8 kilometrelik Yağmurlama ve İçme Suyu abone ve bina hatlarını kapsayan ihale kapsamında Akarca’nın ardından Bağlık, Kışla ve Süleymanlar Mahallesinde çalışmaların yapılacağı belirtiliyor. 

YENİ HASTANEYE KALDIRIM VE MERDİVEN, KIŞLA'YA DUVAR

Öte yandan Akarca’daki yağmurlama ve içme suyu hatlarının değişmesinin ardından söz konusu kanalların kapatılacağını belirten Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Ömerli mevkiindeki Yeni Ereğli Devlet Hastanesi’nde de kaldırım ve merdiven yapma çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi. Ayrıca selden zarar gören Kışla Sanayi Sitesi’ndeki istinat duvarının da tamirine başlandığı ifade edildi.

 

Bu haber 1786 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE