AnaSayfa > Gazeteci-Yazar Hasan Sarıalp > Kim FETÖ'cü kim değil

Kim FETÖ'cü kim değil

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası, devlet kademelerine sızan FETÖ/PDY temizliği sürüyor.

26.Temmuz.2016 Salı 05:29
A A A

Polis, OHAL kapsamında Zonguldak ve ilçelerinde de savcı, hâkim, polis, imam, öğretmen, asker ve daire müdürleri gibi FETO bağlantısı olduğu düşünülen kişileri açığa alıyor, görevden uzaklaştırıyor ve tutukluyor.

Bu kargaşada FETÖ ile bağlantısı olmayan insanların da ihbar edildiği söylentileri ise bir güven bunalımı yaşanmasına neden oluyor.

Buda bazı insanlarda paranoya oluştururken, ihbar hatlarına yanlış ihbarlar vererek bu insanları da aradan çıkarmaya çalışan yok değil.  

Bu konuda devletin temizlikte kararlı oluşu sonrası FETÖ sempatizanları, destekçileri kendilerini kendini gizleme, hedef saptırma gibi yöntemlere başvurarak, darbeye karşı yapılan demokrasi nöbetlerinde kendilerini gösterip, sanki en büyük darbe karşıtları algısını yaratmaya çalışıyor.

Kısacası mim FETÖ’cü, kim karşıtı belli tam olarak değil.

Bilindiği gibi FETÖ destekçilerinin 17-25 Aralık sonra listesi yapıldı. Bu tarihten sonra eski adıyla hizmet hareketi, cemaat olarak bilinen FETÖ’cülere kimler maddi ve manevi destek verdi, bunlar öncelikli diye tahmin ediyorum.

İşin en ilginç belki de en iğrenç olanı FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmayanlara FETÖ’cü çamuru atmaya çalışılması. Belki de bu çamuru atanlar yalan yanlış ihbarı yapanlar FETÖ sempatizanı. Böylelikle kendini gizlemeye çalışıyor olabilir.

Fethullah Gülen’in elini öpmeye giden belediye başkanlarını, il başkanlarını, milletvekillerini çıkarları olduğu için gündeme bile getirmeyenler, 17-25 Aralık operasyonu sonrası bu cemaatle tüm ilişkisini kesenleri basın-yayın veya algı yoluyla bilerek, isteyerek gündeme getirip adeta bir korku havası oluşturmaya çalışıyor…

‘Biz devlet kimin ne olduğunu bilir’ deriz ya hep. Buna inanmışızdır. Umarız ki devlet, somut delillere ve belgelere dayanmayan haksız ve yanlı iftiraları gaile alarak vakit kaybetmez.  

Bu cemaatle uzaktan yakından alakası olmayan temiz insanlarla ilgili yanlış yapmaz. Hepimizin istediği gerçek anlamda FETÖ’cülerin temizlenmesi…

Bu haber 798 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE