AnaSayfa > Gazeteci-Yazar Hasan Sarıalp > Yok aslında birbirimizden farkımız, hepimiz Türk halkıyız...

Yok aslında birbirimizden farkımız, hepimiz Türk halkıyız...

İster EVET demiş olsun, ister HAYIR; Tek gerçek var hepsi de bizim insanımız. Farklı kültür, gelenek ve göreneklerden zengin desenlerin bir araya gelebildiği, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı, gıvırcığı kim olursa olsun hepsi bizim ülkemizin insanı.

27.Nisan.2017 Perşembe 02:55
A A A

Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Sevdiği liderler vardır.

Hangi partili olursan ol, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, aynı camide saf tuttuğun, sokağa çıktığında selamlaştığın, çayını içtiğin esnafın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir.

Ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar yanındadır her zaman.

Düğününe, cenazene, sünnetine gelenler farklı siyasi görüşlere sahip olabilir.

Hediye getirirler, altın takarlar; taziyeye gelirler, hasta olursun ziyaretine gelir, sosyal medyadan geçmiş olsun derler.

Düğününe, cenazene, taziyene, misafirliğe ise siyasi partilerin genel başkanları gelmez.

Siyasi yâda dünyevi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin atışmalarıyla sen komşunla, eşinle, dostunla, meslektaşınla ters düşme.

Bir tek Türkiye var ve hepimiz burada yaşıyoruz. Güçlü ve akıllı olmak zorundayız.

Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin. Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin.

Sosyal medyada birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın. O şucu, bu falancı diye gözünüzle görmediğiniz şahit olmadığınız suçlamaları yapmayın.

Asla dedikodu yapmayın, gıybet etmeyin. Ekmek yediğiniz yere, ülkenize, vatanınıza ve bayrağınıza asla ihanet etmeyin. Siyasetinizi sandıkta yapın, ama iftira, yalan, dolan ve fırıldak işlerle de uğraşmayın.

Siyaset herkesin çıkarları doğrultusunda yaptığı eylemdir. 3 kuruşluk menfaat için dostluklarınızı, arkadaşlıklarınızı bitirmeyin.

Bakın her taraf düşman dolu, bölünürsek yok olacağız. Herkesin herkese ihtiyacı var, bizim birlik olmaya ihtiyacımız var.

Bu haber 759 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.