AnaSayfa > Gazeteci-Yazar Hasan Sarıalp > Demokrat, cumhuriyetçi, devrimci, yerli ve milli, muhafazakar...

Demokrat, cumhuriyetçi, devrimci, yerli ve milli, muhafazakar...

Demokrat, cumhuriyetçi, devrimci, yerli ve milli, muhafazakar ve kucaklayıcı…

05.Temmuz.2017 Çarşamba 03:22
A A A

Bu sözcükler, AK Partili Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ı tanımlıyor.

Nasıl yani diyorsunuz içinizden.

Bu cümleleri şöyle bir açarsak,

Demokrat: Bunun için ilçe halkının milli iradesini, sandığı ve halkın tercihlerini hep ön planda tuttu.  Kişileri siyasi görüşlerine göre değil, fikirlerine göre değerlendirdi. Halen her mahalleye eşit hizmet sloganıyla çalışıyor.

Cumhuriyetçi: Bir kişiye, zümreye, zengin iş adamlarına, müteahhitlere, patronlara değil, halka teslim oldu. Cumhuriyet ilkelerinden asla taviz vermedi, verdirtmedi.

Devrimci:  İlçe tarihinin en cesur, en ileri, en kapsamlı ve en etkili değişimlerini gerçekleştirdi. Bunun için basın bile O’na ‘Devrimci Başkan’ ‘Asrın Müteasısı’ lakaplarını taktı.

Yerli ve Milli:   Attığı adımlarda, yaptığı icraatlarda şu veya bu gücün değil bölge insanının ne dediğine baktı. Yerel değerlere öncelik vererek bölge insanının sevgisini ve güvenini kazandı.

Fakir-fukara babası: İlçenin neresinde gözü yaşlı, gönlü kırık, hakkı yenmiş, yetimi ve garibi varsa, hepsine el uzattı. Engelliye, çocuklara, yaşlılara ve kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladı.

Muhafazakâr: İlçenin tarihine, kültürel değerlerine,  gelenek ve göreneklerine saldırılmasına izin vermedi ve hepsine el uzattı. Milli ve manevi değerleri ön planda tuttu.

Kucaklayıcı: Hedefi 150 bin insanın gönlüne girmekti. İnsanların kimliğine, etnik kökenine, inancına bakmaksızın her kesimin görüşüne saygı duydu.

Bütün bunları görmek istemeyen, ilçedeki vesayet odaklarının, belli bir zümrenin yaratmaya çalıştığı algı ise, Hüseyin Uysal’ın bir dahaki dönemde başkan olmamasını sağlamak.

Bir elin parmaklarını geçmeyen bu gruplar, fitne, dedikodu, yalan ve dolanla algı yayma peşindeler. Kısmen başarılı olmuş gibi görünüyorlar.

‘Halktan başka güç yok’ diyen Hüseyin Uysal yalnız görünüyor ama başkanın şehir için yaptıklarını bilenler biliyor, görenler görüyor.

Görmek istemeyip vesayet odaklarının güdümüne girenler 2019’a kadar durmayacak.

Hüseyin Uysal’ın başkan olmasına halk karar verecek, bir grup zümre veya onun bunun adamları değil. 

Zaten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da tekrar genel başkan olurken, yukarıda yazdığımız bu cümlelere vurgu yaparak AK Parti’yi tanılamamış mıydı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Uysal’ın ne kadar benzer özellikleri var değil mi?

Bu haber 577 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.