AnaSayfa > Siyaset > Belediye Meclis toplantısı yapıldı...

Belediye Meclis toplantısı yapıldı...

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı ilk toplantısını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında yaptı.

04.Ekim.2017 Çarşamba 02:42
A A A

Meclis gündemi öncesi yaptığı gündem dışı konuşmasına geçtiğimiz hafta son yolculuğuna uğurlanan Önceki Dönem Belediye Meclis Üyesi Gürsoy Arslangörür’e  Allah’tan rahmet ve  kederli ailesi  ile  yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Başkan Uysal, yapılan çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi.

Başkan Uysal gündem dışı konuşmasında özetle şunları söyledi.

“Spor Parkımız halkımızın hizmetine açıldı. Spor Parkımız kısa sürede toplumun her kesiminin, ailelerin buluşma noktası oldu. Eski Şantiye alanına inşa ettiğimiz “Çocuk Oyun Dünyası”da halkımızın hizmetine girmek için gün sayıyor. Her mahallemize bir dokunuş yapacak şekilde başladığımız asfalt çalışmamız devam ediyor. Mahalle yollarımız, okul önleri ve bahçeleri,  ihtiyaç duyulan noktalara bugüne sıcak ve emülsiyon asfalt döktük.

Orta Camii’nden sonra belediyemizin de bulunduğu Murtaza Mahallesi Mevkii’nde, yaya yolu düzenleme çalışmasına başladık. Bu çalışma bitince söz konusu bölgeye de asfalt dökeceğiz.

Yenilenen Atatürk Anıtı’mız resmi törenlere ev sahipliği yapmaya başladı. Projemizin devamı niteliğindeki İnönü Parkı’nda da çalışmalarımız devam ediyor. Hava şartlarına da bağlı olarak 15 gün, en geç 1 ay içinde  buradaki çalışmaları da bitirmeyi planlıyoruz..

Pazaryeri’nin yerinde modernizasyonu projesi tüm hızıyla sürüyor. Pazaryerimizi yenileyerek pazaryeri kültürünü yaşatma hedefine ulaşmak için program dahilinde çalışıyoruz.Pazaryeri arkasında asfalt çalışmamız başladı.

Bir yandan Pazaryerini yenilerken; diğer taraftan Sakindere de Islah çalışmasına devam ediyoruz. 280 metrelik bir alanı kapsayan ıslah  projesi ise Sakindere de 6 metre gezi , 7 metrelik araç yolu, kaldırımlar ve yeşil alanlar, paklar, piknik alanları, futbol sahaları olacak.

Kışla'dan başlayarak Kepez tepesine kadar olan bölge de karşılıklı 25 yeni cep açma çalışmalarımız son aşamaya geldi. 17 noktaya yönelik yeni yolcu bekleme durakları konulması çalışmalarına da başlandı ve devam ediliyor.

Muhtarlar Derneği, Kızılay ve Yeşilay’dan sonra ; Şehit Aileleri Derneği, LÖSEV ve Engellilerimize  de yer tahsisi yapmak için yer tespitlerimizi de yaptık.

15 gündem maddesiyle toplanan meclis ilk toplantısında 12 gündem maddesini görüştü.

Ekim gündeminin kalan maddeleri ve gün içindeki toplantıda komisyonlara havale edilen konular yarın ki Ekim ayı 2. toplantısında görüşülecek..

Bu haber 417 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.