AnaSayfa > Siyaset > Karadeniz Ereğli'nin vizyon Projeleri için geri sayım...

Karadeniz Ereğli'nin vizyon Projeleri için geri sayım...

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal'ın 'Olmazsa olmaz' dediği ve ilçenin vizyon projelerinden Kent Meydanı, Katlı Otopark ve Cami için meclisten borçlanma yetkisi istemesi sonrası geri sayım sürüyor.

06.Ekim.2017 Cuma 11:11
A A A

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'yı AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile birlikte ziyaret ederek, proje için bilgilendiren Başkan Uysal, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 

Milletvekili Çaturoğlu'da bir araya gelerek yapılan istişare toplantısının olumlu geçtiğini belirtti. 

Öte yandan Başkan Uysal'ın yokluğunda Belediye Meclis Toplantısı 3. Oturuma ise Başkan Yardımcısı Ayhan Atay vekalet etti. 

Bilindiği gibi Başkan Uysal, meclis toplantısında Kent Meydanı, Camii ve Yeraltı Otopark Binası Yapım işi, Göztepe Araç ve Yaya Geçiş Köprüsü Yapım işi, Elmatepe Mevkii Yaya Üst Geçit Köprüsü Yapım işi ve Kışla Mahallesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi yapım işi için İller Bankasından Kredi alınmasının görüşülmesini gündeme getirmişti.

Başkan Uysal diğer projelerin borçlanmaları ve proje hazırlanıp ihale aşamasına gelmesi için yetki verilmesi istemiş ve cami konusundaki itirazlar karşısında da şartlı bağış ile sorunun çözülebileceğini söylemişti.  

Bu haber 468 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.