AnaSayfa > Ekonomi > Dünya devi Erdemir'i kim dolandırdı?

Dünya devi Erdemir'i kim dolandırdı?

OYAK’a bağlı Erdemir ve Erdemir Çelik Servis Merkezi’nin (ERSEM) milyonlarca dolar dolandırıldığı yolunda bazı iddialar ortaya çıktı.

12.Aralık.2017 Salı 12:40
A A A

Türkiye’nin dünya çapında bilinen küresel demir çelik gücü, OYAK’a bağlı Erdemir ve Erdemir Çelik Servis Merkezi’nin (ERSEM) milyonlarca dolar dolandırıldığı yolunda bazı iddiaların ortaya çıktığı belirtiliyor.

Söz konusu iddialara ilişikin olarak Yeni Akit Gazetesi'nde yayınlanan Görsel Çağlav imzalı haber ise şöyle:

"Modern teknolojiye sahiptesislerinde yüksek standartlarda çelik üreten ve dağıtımını gerçekleştiren Erdemir ve ERSEM’in 2 yılda yaklaşık 34 milyon dolar dolandırıldığı belirtiliyor.

Ulusal ve uluslararası piyasalarda güçlü bir marka olan Erdemir Grubu, madencilik ve mühendislik alanlarında da faaliyet gösteriyor.

Dolandırıcılık olayı, ERSEM firması muhasebe görevlisinin, 2 yıldır çalışılan bir şirketin banka teminat mektuplarını bankalardan sorgulamasıyla ortaya çıktı.

Erdemir ve ERSEM şirketlerine verilen iki ayrı bankanın teminat mektuplarının sahte olduğu ortaya çıkınca OYAK’a bağlı şirketlerde telaş yaşandı. Yönetim Kurulu tarafından iç soruşturma başlatılırken, olayın yargıya taşındığı belirtildi.

Demir çelik sektöründe iş yapan firmaların tedirgin olduğu olayla ilgili dolandırıcılık yapan firmanın, Erdemir’in depolarında bulunan mallarına Yönetim Kurulu’nun kararıyla el konulduğu öğrenildi." GÖKSEL ÇAĞLAV / ANKARA (Yeni Akit)

Öte yandan gazetenin haberine yapılan yorumlarda bir hayli ilginç.

İşte o yorumlar

Bu haber 362 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.