AnaSayfa > Güncel > 'Ereğli'nin sorunlarını diyalog, samimiyet ve uyumla çözeriz..'

'Ereğli'nin sorunlarını diyalog, samimiyet ve uyumla çözeriz..'

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

02.Şubat.2018 Cuma 06:42
A A A

Karadeniz Ereğli’nin sorunlarının hızlı bir şekilde odaların, sivil toplum kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin samimiyet, uyum ve diyalogla çözülebilleceğini savunan ETSO Başkanı Sertan Yalçın, ilçedeki trafik sorunun çözümü konusunda düşündükleri çalışmaları bir hafta önce Başkan Uysal’a sunduklarını belirtti.

Bu çalışmada en önemli bölgelerden birinin de Erdemir Caddesi’ndeki trafik düzenlemesi olduğuna değinen Başkan Yalçın, Başkan Uysal ile yapıkları görüşmede ilçenin sorunları ve çözüm önerileri üzerine görüş-alışverişinde bulunduklarını belirterek ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:  

“Bizler ETSO yönetimi olarak her zaman, odalar, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle ile uyumlu bir şekilde çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Öncelikle Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli yerleşkesi için mücadelemize kaldığımız yerden başlamamız gerekir. Bu iş bir an önce sonuçlandırılmalı ve yapımına başlatılmalı. Ayrıca belediyeye yapmış olduğumuz müracaat neticesinde çarşı merkezinde bulunan Devrim Bulvarı üzerinde uzun süreli araç parkı kaldırıldı.

Dolayısı ile artık Ereğli halkımız rahatlıkla çarşı içerisindeki esnaflarımızda alışveriş yapabilirler ve 15-20 dakikalık süre için otoparklar ücretsiz. Belediye Başkanımız Sn Hüseyin Uysal’a bu konudaki duyarlılığından dolayı esnaflarımız adına teşekkür ederim. Bu konunun devamı olan ve bir hafta önce kendilerine sunduğumuz Erdemir Caddesi üzerindeki talebimizi de en kısa sürede sonuçlandırmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Uysal, Ereğli TSO yönetimi ile hep uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek bundan sonrada Ereğli için birlikte güzel işler yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Uysal Başkan Yalçın ile yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.

Bu haber 368 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.