AnaSayfa > Siyaset > 'Kadınlar artık siyasetin nesnesi değil öznezisidir'...

'Kadınlar artık siyasetin nesnesi değil öznezisidir'...

Anadolu Otelde düzenlenen kongreye Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Burhan Onur, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve çok sayıda partili katıldı.

11.Şubat.2018 Pazar 11:18
A A A

Büyük coşku içinde başlayan Ak Parti Kdz. Ereğli Kadın Kolları İlçe Başkanlığı kongresinde konuşma gerçekleştiren Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fadime Doğru, "Kadınlar artık siyasetin nesnesi değil öznesidir" dedi.

Kongrede konuşan Belediye Başkanı Uysal, "Bu coğrafyanın Recep Tayyip Erdoğan'nın liderliğine ihtiyacı olduğu belli. 15 Temmuzda sokağa çıkan kadınlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kurtuluş Savaşında piyade tüfeğini alarak sokağa çıkan Nene Hatunlara minnettarız. 15 Temmuzdan sonra nöbetlere katılan tüm kadınlarımıza saygılar sunuyorum. 

2019'daki seçimlere hazır mıyız? Bu seçimler çok önemli. 2019 seçimleri, 2023, 2053 ve 2071'e gidecek yolculuğun başlangıcıdır. Türkiye'nin bekası için Cumhurbaşkanımız gereklidir. Bizim kadınlarımın Çanakkake ruhu halen mevcut, ben buna inanıyorum. Kongrede göreve seçilecek başkan ve yönetimine başarılar diliyorum" dedi.

 Başkan Uysal'ın konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Kongrede konuşan İlçe Başkanı Fatih Çakır, "Yarın sabahtan itibaren ilk hedefimiz 2019. Ereğlimize çok hizmetler yaptık. Son 5 seçimde birinci geldik. Afrinde mucadele veren askerimize üstün başarılar diliyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim." dedi.

Fatih Çakır'ın konuşmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın mesajı okundu.

Kongrede konuşan Milletvekili Çaturoğlu ise, "Öncelikle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Afrin harekatı kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu coğrafyanın Genel Başkanımız, Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyacı vardır. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti liderimizle birlikte çok daha iyi noktalara gelecek.
2019'da iki seçim birden yaşayacağız. Bu davada bir nefer olmak benim için bir şereftir. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Geleceğimiz ak ve aydınlık olsun" dedi. (Haber ve fotoğraflar Gündem-67)

Bu haber 1236 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.