AnaSayfa > Güncel > Acil durumlara karşı ortak tatbikat...

Acil durumlara karşı ortak tatbikat...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi ERDEMİR İtfaiye müdürlüğü ile Erdemir Doğal Afet Kurtarma (ERDAK) ve Endüstri Meslek lisesi ile birlikte yangın, doğal afetler ve acil durumda yapılması gerekenler ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

01.Mart.2018 Perşembe 01:30
A A A

Ereğli Endüstri Meslek Lisesi okulunda ERDEMİR İtfaiye müdürlüğü ile Erdemir Doğal Afet Kurtarma (ERDAK) ve Endüstri Meslek lisesi ile birlikte yangın, doğal afetler ve acil durumda yapılması gerekenler ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi. Acil durum sireninin çalması ile birlikte öğrencilere okulun nasıl boşaltılması konusunda bilgilendirme yapıldı. Okul bahçesinde toplanan öğrencilere ERDEMİR itfaiye müdürlüğü ekiplerince yangın söndürme ve yangına nasıl müdahale edileceği konusunda uygulamalı eğitim verildi. Daha sonra ise Erdemir Doğal Afet Kurtarma (ERDAK) görevlileri tarafından doğal afet gibi durumlarda neler yapılacağı ve arama kurtarma çalışmaları sırasında bu işlemlerde kullanılan alet ve edevatlarına nasıl kullanacağı bire bir gösterildi.

 

Yapılan tatbikat ile ilgili olarak açıklamada bulunan Teknik ve Endüstri meslek lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri öğretmeni Adil Özdoğan, her sene sivil savunma haftası çerçevesinde tatbikatları düzenlediklerini ve bu sene de tatbikatı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özdoğan konuşmasında “Tatbikatımızı MUTAD her sene sivil savunma haftasında Erdemir’inde katkıları ile yapmaya çalışıyoruz. Bu sene yine bütün ekiplerini var gücü ile yolladılar. Sivil savunma tatbikatımız okul boşaltma, yangın söndürme her konuda yardımcı oluyorlar. Getirdikleri aletler her türlü çökme, deprem, yangın felaketinde kullanılan aletlerde öğrencilerimize tanıtıyorlar teşekkür ediyoruz bizi kırmıyorlar. Meslek lisesinin bir özelliği var. Buradan mezun olan öğrencilerin çoğu ağır sanayi ve Erdemir gibi yerlerde çalıştıkları için bu teknik bilgileri vermeleri büyük kuruluşlar içinde çok büyük faydaları olacağı kanısındayım. İnşallah her sene bizden sonraki ekipte bu işi götürür. Erdemir bu konuda bize yardımcı olduğu için teşekkür ediyor başarılar diliyoruz”

 

Tatbikatın sona ermesi ile ekipler okuldan ayrıldı.

   

Bu haber 270 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.