AnaSayfa > Siyaset > Yalanın kuyruklusu...

Yalanın kuyruklusu...

CHP Ereğli İlçe Örgütü Başkanı Sertan Ocakçı, sırf muhalefet olsun diye olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermeye çalışıyor ve yaptığı siyaseti de eline yüzüne bulaştırmaya devam ediyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin hizmetlerini sırf eleştirmek için eleştiren Sertan Ocakçı’nın Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüs alanının askeriye devrildiği konusundaki açıklamalarına tokat gibi cevap AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturuoğlu’ndan geldi.

 

 

28.Mart.2018 Çarşamba 12:22
A A A

Milletvekili Çaturoğlu konuya ilişkin akıçlamasında şu ifadelere yer verdi: 

ESKİ HASTANE YERİ DEVREDİLDİ İDDİASI KUYRUKLU YALAN

"CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sayın Sertan Ocakcı’nın, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü yapılmak üzere BEÜ’ye tahsis ettirdiğimiz Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi arazisinin yeni Rektör tarafından Askeriyeye devredildiği iddiası külliyen yalandır.

Biz zaten devredilmediğinden emindik.Ancak hem Rektör hoca Prof. Dr. Mustafa Çufalı,hem de Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ile yaptığımız görüşmelerde de böyle bir devrin söz konusu olmadığı tarafımıza belirtilmiştir.Ana muhalefet partisi İlçe Başkanını Kdz.Ereğlimizi yakından ilgilendiren böyle önemli hususlarda kamuoyuna doğru bilgi vermeye ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum."

KAMPÜS ALANI ÜZERİNDEN AK PARTİ HÜKÜMETİNE GÖNDERME Mİ?

Öte yandan Sertan Ocakçı'nın açıklamalarını destekler nitelikte açıklama yapan ve 'Ben AK Partiliyim' diyen ETSO Başkan Adayı Aslan Keleş, Özer Yazıcı ve İlhan Yazıcıoğlu'nun başta Ticaret Odası Başkanı Sertan Yalçın olmak üzere AK Parti hükümetine, yerel yönetime eleştirisel gönderme yapmaları da işin rengini değiştirdi.  Yıkılan eski hastane arazisine giderek algı yapmaya çalışan bu ekibe ise beklenen cevap Sertan Yalçın'dan geldi. 

KAMPÜS ALANIN BAŞKA YERLERE DEVİR EDİLDİĞİ FELAN YOK

Sertan Yalçın, Ereğli Eski Devlet Hastanesinin olduğu alana yapılması planlanan Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Kampüs alanıyla ilgili, üniversite kampüsü çalışmalarına devam edildiğini ve bu alanın başka yerlere aktarılacağı yönündeki söylemlerin ise gerçeği yansıtmadığını, buna müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

Bu haber 382 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.