AnaSayfa > Siyaset > Asım Tazegül'ün durumu KÖTÜ!

Asım Tazegül'ün durumu KÖTÜ!

Kdz.Ereğli İyi Parti Teşkilatında son günlerde yaşanan sorunlar ve sosyal medyalarda ve ilçe merkezine ulaştırılan dilekçelerle ardı sıra gelen istifalar, ilçede dilden dile dolaşmaya başladı.

 

 

05.Nisan.2018 Perşembe 10:18
A A A

Dün parti binasında yapılan basın toplantısının ardından İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile birlikte Bayraktar’a yakınlığı ile bilinen ilçe başkanları, partiden istifa edenlerin Ankara’ya gidişi, Asım Tazegül’ün görevden alınacağı yönünde kötüye giden bir gidişatın olduğu yorumlarına neden oldu.

Dün basın toplantısında Gazete Türk'e yaptığı açıklamalarda İl Başkanı Rağıp Bayraktar uygun gördüğü sürece koltuğunu bırakmayacağını ifade eden Asım Tazegül'ün bazı kesimlerin göşüne göre de Tazegül’ün onurlu bir davranış gösterip istifa etmesi gerektiğini iddia etti.

Ereğli İYİ parti teşkilatında 18 Şubat tarihinde yapılan kongrede başlayan çatlak her geçen gün daha da büyürken, gerek sosyal medya üzerinden gerekse de partiye iletilen istifalarla sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Kamuoyunda İYİ Parti ilçe başkanı Asım Tazegül’ün kongreden sonra icraatları ile değil sürekli olarak yaşanan sorun ve sıkıntılarla gündeme geldiği ve yeni kurulan bir partide bu kadar sorunun yaşanmasının doğru olmadığına dikkat çekildi.

Sosyal medya ve partiye gelen dilekçelerle yaklaşık 23 yönetim kurulu üyesinin istifa etmesinin ardından İl Başkanı Ragıp Bayraktar’ın Ereğli’ ye gelmesi ve burada yapılan görüşmenin hemen ardından bugün sabah kendisine yakın ilçe başkanları ve partiden istifa edenlerle birlikte Ankara’ya gitmesi ‘Görevden aldıracak’ yorumlarına neden oldu.

Ankara'da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile görüşen ekibin yarın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceği öğrenildi.

Ankara’da ki görüşmenin ardından ortaya çıkacak tablo merakla bekleniyor…

Bu haber 813 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.