AnaSayfa > Güncel > KDZ EREĞLİ ANADOLU LİSESİ’NE YAKIŞTI!..

KDZ EREĞLİ ANADOLU LİSESİ’NE YAKIŞTI!..

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz Ereğli Anadolu Lisesi’nin tefrişi yenilenen ve daha geniş bir alana taşınan kütüphanesinin açılışında “Bir okul olup da orada kütüphanenin olmaması düşünülemez” dedi.

 

 

06.Nisan.2018 Cuma 04:40
A A A

Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nde yeniden tefriş edilen kütüphanenin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.
Okulun ikinci katında bulunan bir salonda yenilenen kütüphanede, öğrenciler için okuma bölmeleri oluşturulduğu ve çok aydınlık, ferah bir ortam oluşturulduğu gözlendi. Yenilenmesinin ardından Atatürk Kütüphanesi adını alan kütüphanede 8 bin 500 kitabın yer aldığı öğrenildi.
Yenilenen kütüphane için düzenlenen açılış törenine, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Aksoy, Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Bal, kütüphanenin yapımına destek veren bazı hayırseverler, çeşitli okullardan idareciler, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta Kütüphaneler Haftası dolayısıyla ilçede tüm Türkiye’de olduğu gibi okuma zinciri oluşturulduğunu belirterek şunları söyledi:
“Kütüphanenin, kitabın, okumanın ve buna benzer şeylerin ne kadar harika şeyler olduğunu, hayatımızın vazgeçilmez parçaları ve unsurları olduğunu içimizde bilmeyen yok. Kitapla ilgili, okumakla ilgili, bilgiyle ilgili bir şeyler söylemeyi zul addediyorum. Hepinizin birer kitap kurdu olduğunuzu düşünüyorum. Kitap kurdu dediğimiz en çok kitap okuyan insanlar olarak addettiğim sizlerin, sadece ders kitaplarını değil, her alana ait kitapları kastettiğimi de bilmenizi isterim. Bir okul olup da orada kütüphanenin olmaması düşünülemez. Önceden burada bir kütüphane vardı. Gelin görün ki kütüphanemiz hem okulumuza, hem ilçemize, hem de en önemlisi siz değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize layık bir kütüphane değildi. Daha iyi olması gerekiyordu. Yıllarca hizmet verirken önemi mutlaka vardı ama bu okula daha iyi kütüphane yapılması gerekirdi. Bu nedenle başta müdürümüz olmak üzere, öğretmenlerimiz, ilgili arkadaşlarımız yeni bir kütüphane açılması için mutabakata vardıktan sonra, hayırsever işadamlarımızın ve insanlarımızın katkılarıyla böyle bir kütüphane hayata geçmiş oluyor. Hepsine maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”
BAL:” DOĞRU BİLGİ KÜTÜPHANEDEN GEÇER!”
Okul Müdürü Ahmet Bal, daha önce kütüphanenin tek salonda, ulaşımı zor bir noktada bulunduğunu söyledi.
Öğrencilerin daha iyi ders çalışabilmeleri, daha iyi kitap okuyabilmeleri ve rahat edebilmeleri için ikinci katta, daha geniş bir alana taşıdıklarını ifade eden Bal şöyle konuştu:
“Bunu oluşturmadan önce fikirlerimizi aile birliğimizle ve çevremizle paylaştık. Sağolsun 1983 mezunlarımız bize çok büyük destek oldular. Sağolsunlar 16 bin lira destek oldular. Sayın Saffet Bozkurt da 6 bin lira bağışta bulunduk. Kalan kısmı da Okul Aile Birliği’nce karşılayarak yeni kütüphanemizi oluşturmuş olduk. Bilgisayar çağında bilgiye ulaşmak çok kolay. İnternet ortamında herhangi bir arama motorundan bir tuşla her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Fakat gerçek bilgiye, doğru bilgiye ulaşmak her zaman kütüphaneden geçer. İnternet bilgileri her zaman doğru olmayabilir. Kitabı aldığınız zaman kokusu, dokusu çok farklıdır. Bu yüzden öğrencilerimizin hepsinin kitabı eline alması için böyle bir girişimde bulunduk. Destek olanlara teşekkür ediyorum.”

 

  

Bu haber 286 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.