AnaSayfa > Siyaset > Müftüoğlu; "Eldeki tüm olanakları kullanarak toprağa dönülmelidir."

Müftüoğlu; "Eldeki tüm olanakları kullanarak toprağa dönülmelidir."

Müftüoğlu; "Eldeki tüm olanakları kullanarak toprağa dönülmelidir."

05.Haziran.2018 Salı 06:06
A A A

Zonguldak İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Batu Müftüoğlu, köy ziyaretlerine devam ediyor. İlk olarak Ormanlı Beldesi'ne bağlı Şaban Köyü'ne ardından yine Ormanlı‘ya bağlı Ortacı Köyü'nü ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Zonguldak İYİ Parti Milletvekili Adayı Müftüoğlu ilk olarak Ormanlı Beldesi'ne bağlı Şaban Köyü'ne giden ve köy sakinleriyle iftar sofrasında bir araya geldi. İftar programı sonrasında da vatandaşlarla belde ve köy sorunlarının çözümü üzerine görüş alışverişinde bulundu. Müftüoğlu, son yıllarda uygulanan yanlış ekonomi ve tarım politikaları sebebiyle Karadeniz Ereğli'ye bağlı köylerin neredeyse tamamında önemli sorunların ortaya çıktığını kaydederek; "Artık herkes şu gerçeğin farkında; Türkiye'nin ve yöremizin yeniden ayağa kalkması ve kalkınmanın sağlanması için topyekûn tarım ekonomisine geçişten başka çaremiz kalmadı. Ülkenin eski günlerine ulaşabilmesi için tarımı canlandırmalı ve işe köylerimizdeki üreticilerin ellerini güçlendirmekle başlamalıyız. İYİ Parti'nin üzerinde durduğu tarım politikası, tamamen üreticinin kendi tohumunu kendisinin üreterek ve o tohumlardan elde edeceği ürünleri en kolay ve en uygun yollardan paraya çevirerek bu kalkınma modeline katkı vereceği bir sistem üzerine dayalıdır. Tarım hamlelerini, çağın bilimsel ve teknolojik olanaklarından da azami ölçüde yararlanarak atarken bir yandan da tarımsal kalkınmaya bağlı sanayi hamlelerini atmak zorundayız. Bizim anlayışımızda tarım ve sanayi hamleleri beraber atılmalıdır. Her bölgede tarıma dayalı orta ve küçük ölçekli sanayi tesislerinin ekonomiye kazandırılmasıyla sosyal refahı yeniden tesis etmenin gerekliliğine inanıyoruz. Bölgemizde fındık üreticilerinden hayvancılıkla geçimini sağlayan köylümüze kadar her kesimin içinde bulunduğu ve büyük çıkmazlar yaşadığı sorunlar var. Bu sorunların hepsinin farkındayız ve yıllardır süslü cümlelerle halkımıza söz verilmesine rağmen bu sorunların çözümü için kalıcı ve radikal tedbirlerin alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Bu sorunlardan kurtulmanın yolu üreticiyi yüksek faizli banka ve tarım kredileriyle beslemek değildir. Zira üreticinin hiçbir bankadan, odadan ya da kooperatiften kredi alacak gücü kalmamıştır. Temel çözüm, yeniden ve ısrarla, eldeki tüm olanakları kullanarak toprağa dönmektir.", dedi.

Şaban Köyü'nde kendisine, diğer milletvekili adayı Havva Çiçek ve partililere gösterilen ilgi için minnettar olduğunu ifade eden Mehmet Batu Müftüoğlu, milletvekili olduğu takdirde bugüne kadar hiçbir milletvekilinin gelmediği sıklıkta köy ziyaretleri yapacağını ve Karadeniz Ereğli kent merkezinde açacağı iletişim bürosu vasıtası ile her vatandaşa en kısa ve en kolay yoldan ulaşacak bir milletvekili profili sergileyeceğini de kaydetti.

Yaklaşık bir buçuk saat süren Şaban Köyü ziyaretinin ardından yine Ormanlı‘ya bağlı Ortacı Köyü'ne geçen Müftüoğlu, Çiçek ve partililer Ortacı Seçim Bürosu'nda da vatandaşlarla bir araya geldiler.

Bu haber 446 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.