AnaSayfa > Siyaset > DSP Lideri Türker: Ereğli’de değişime ihtiyaç var

DSP Lideri Türker: Ereğli’de değişime ihtiyaç var

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Karadeniz Ereğli’nin değişime ihtiyacı olduğunu ve 6 ay sonra istifa edip milletvekili olmak isteyen birinden Ereğli'yi kurtarmak istediklerini söyledi.

 

 

23.Aralık.2013 Pazartesi 12:17
A A A

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir” dedi.

Genel Başkan Türker, partisinin Ereğli belediye başkan adayını açıklamak üzere Mavi Organizasyon Salonu’nda düzenlenen toplantı öncesi bazı gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli halkının DSP'yi desteklemesini istedi.

İsim vermedi ancak, konuşmasında Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kastettiği anlaşılan Türker, şunları söyledi:

6 AY SONRA BIRAKIP GİDECEK!

Şu anda bile bize her yerden belediye başkan adayı gösterirken ‘Bölmeyin’ demelerinin nedeni, ‘sistemin içinde halka dayalı iktidar kurmayalım’ diyedir. Mesela, Karadeniz Ereğlisi’nde çıkardığımız adayımızla, DSP’nin duruşuyla; kurgulanmış bir belediye başkanından artık burayı kurtarmak istiyoruz. Artık burasının belediye başkanı halkın iradesiyle seçilen belediye başkanı olmalı. Buranın belediye başkanı, seçildikten 6 ay sonra parlamentoya gitmeyi hayal eden belediye başkanı olmamalı. Eğer halk kendi oyuyla belediye başkanı istiyorsa DSP’yi istiyor demektir. İleride belediye meclis üyelerinin seçtiği belediye başkanı istiyorsa başka partiye oy versin.

EREĞLİ’DE DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR

Ereğli’de değişime ihtiyaç var. Ereğli için aday olacak belediye başkanının siz seçeceksiniz,6 ay sonra milletvekili olmaya gidecek, yerine sizi 5 yıl boyunca yönetecek olan 31 kişilik belediye meclisi seçecek. Onun için Ereğli’de şuna karar vereceksiniz. Beş yıl boyunca beni oy verdiğim kişi mi yönetmeli, yoksa belediye meclisinin 31 kişinin büyük entrikaların döndüğü kişi mi seçmeli.

TÜRK METAL SENDİKASI’NA DA ZİYARET

Size DSP olarak oy böldüğünüzü söyleyenlere şunu söyleyiniz; Türkiye’deki tek Atatürkçü parti DSP’dir, bölen biz değil sizsiniz. Biz onlar gibi Amerika’dan gidip icazet almadık.

DSP Lideri Türker, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesini’de ziyaret etti. Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ın, Genel Başkan Pevrul Kavlak ile birlikte İskenderun’da olması nedeniyle Türker ve beraberindekileri, Şube sekreteri Metin Ercan ile bazı şube yöneticilerimiz karşıladı.

ERDEMİR VE MADEN İŞÇİSİ ECEVİT’E DESTEK OLDU

Ereğli ve bölgedeki adayları önemsediklerini ifade eden Masum Türker, “Çünkü Türkiye’deki partiler içinde kökü, meşalesi Karadeniz Ereğlisi’nde, Zonguldak’ta yakılmış tek partiyiz. En önemli özelliğimiz de emeğin partisi oluşumuzdur. Geçmişte bile hükümetlerle destek konusunda pazarlıklar yaparken, gerek Erdemir’de çalışan işçiler gerekse TTK’daki maden işçilerinin ücretlerine rahmetli Bülent Ecevit öncelik verirdi. Bugün Türkiye’deki sosyal hakların yüzde 90’ı bu bölgede talepler üzerinde yoğunlaşarak yasalaşmıştır. Özelleştirme sürecinde de buradan milletvekilimiz olmadığı halde gelerek tavır koyan tek partiyiz” dedi.

RECEP ERDOĞAN'I VE ÜNSAL SARIKAŞ'I DESTEKLEYİN

Türker, Gülüç belediye başkan adayı Ünsal Sarıkaş ile Ereğli belediye başkan adayı Dr. Recep Erdoğan’ın desteklenmesi isteğinde bulundu.

Şube Sekreteri Ercan ise Şube Başkanının ziyarette bulunamama gerekçesini açıkladığı Türker’e hitaben, “Ziyaretinizden memnunluk duyduk. Şube Başkanım da selamlarını iletmemi istedi. 30 Mart 2014’de yapılacak seçimlerde başarılar diliyoruz. Biz de yeni bir sözleşme dönemindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bu sözleşmede de üyelerimizin haklarını en iyi şekilde korumaya kararlıyız” diye konuştu. 

Ziyarette, DSP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur ile partililer de hazır bulundu.

(Fotoğraflar Önder Gazetesi)

Bu haber 1292 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.