AnaSayfa > Siyaset > Fatih Çakır: Halil Posbıyık gitsin torun sevsin

Fatih Çakır: Halil Posbıyık gitsin torun sevsin

‘Kdz. Ereğli’nin adayı 2 güne kadar açıklanacak’ diyen AK Parti AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, bu gecikmeyi, ‘Biliyorsunuz ki biz iktidarız. Aday çok. Assolistler en son sahneye çıkar’ sözüyle anlatırken, uyanık olan Ereğli halkının 5 yıl sonra siyasi hayatı bitecek olan Halil Posbyık’ı CHP'den belediye başkanı olarak seçmeyeceklerini söyledi.

 

 

23.Aralık.2013 Pazartesi 10:06
A A A

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti ilçe binasında belediye meclis üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplarken, AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayının en geç Çarşamba gününe kadar açıklanacağını söyledi.

ADAYIMIZ ÇARŞAMBAYA KADAR AÇIKLANIR

Tüm partilerin adaylarını açıkladıklarını belirten Çakır, "Fakat siz de takdir edersiniz ki, assolistler her zaman sahneye en son çıkar. Ereğli ve ülkenin iktidarı olan AK parti Ereğli için ilçe belediye başkanın adayımız Salı, en geç Çarşamba günü açıklanacaktır. Üstteki son değerlendirmeler yapıldı. İsmi sorarsanız net olarak kamuoyuna duyuracağımız şekilde değil" diye konuştu.

GENEL MERKEZİN GİZLİ ANKETLERİ VAR

Çakır, "Adaylar arasında şu an itibarıyla bir eleme söz konusu oldu mu?" diye sorulması üzerine şunları söyledi: "Ayrıntılı bilgi verme imkânımız yok. Komisyon en ince ayrıntıya kadar bunları değerlendiriyor. Önce, komisyonda beş tane aday adayımız var. Bunlarla ilgili değerlendirmeler yapılıyor. Gerek görülmesi halinde onun dışında da Genel Merkezimizin burada gizli yaptığı anketler var. Onları baz alıyor, temayülleri baz alıyor. Buna göre ciddi bir çalışma yapıyorlar. Onların işi de kolay değil. Geçen hafta Ankara'daydık işleri çok.

ADAY KİM OLURSA OLSUN İN İDDALI BİZİZ

Aday kim olursa olsun biz seçimin en iddialı partisiyiz. Çünkü Ereğli'nin artık iktidar güneşine, Ak bir belediyeye ihtiyacı artmaktadır. Mevcut belediye başkanı encümenine numunelik bir meclis üyesi bile seçtiremiyor. Bir dönem daha aday olacağım, ondan sonra olmam diyor. Beş sene sonra siyasi hayatı biteceğini kabul eden bir siyasetçiye Ereğli de yatırım yapmaz.

HALİL BEYİN EN BÜYÜK HİZMETİ TORUN SEVMESİ

Beş sene sonra yıkılacak bir bina var, satın alır mısınız deseler, Ereğli'de böyle bir saf yok. Ereğli halkı uyanıktır. Ereğli halkının ilçenin geleceğinden yana oy kullanacağına inanıyoruz. Artık Halil beyin mutlaka artıları eksileriyle hizmetleri olmuştur, artık Ereğli'nin önünü açma zamanı gelmiştir. Kendisinin Ereğli'ye yapacağı en büyük hizmet torun sevmekle ilgilenmesidir. Allah da kendisine hayırlı torunlar kısmet etsin deriz."

AK PARTİ GENEL MERKEZİ KİM DERSE ADAY O

Çakır, "Bir adayın söz konusu olması halinde istifa edeceğinize yönelik haberler çıktı ne diyorsunuz?" diye sorulması üzerine de şu cevabı verdi:

EREĞLİ VE 3 BELDEYLE TARİH YAZACAĞIZ

Olmamış bir şeyi konuşmamız söz konusu değil ama genel merkezin onayıyla yönetime seçilmiş bir ilçe örgütüyüz. Genel merkezin bize gönderdiği kim olursa olsun, canı gönülden çalışacağız. Tabii ki bizim de görüşlerimiz olacaktır ama biz görüşlerimizi öyle belirtmeyiz. Gideriz genel merkeze artılarını eksilerini anlatırız. Bizim öyle bir düşüncemiz olmaz. Üç beldeyle Ereğli'yi kazanıp tarih yazmak istiyoruz."

Çakır "Mevcut 5 başkan aday adayı dışından aday olabilir mi?" sorusuna ise "her şey olabilir" yönünde cevap verdi.

Bu haber 1536 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.