AnaSayfa > Siyaset > ‘Posbıyık AK Parti’yi kullanarak prim yapmasın’

‘Posbıyık AK Parti’yi kullanarak prim yapmasın’

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Değişim Radyo’da katıldığı bir programda, ‘AK Parti’den bana teklif geldi’ şeklindeki sözlerini yalanlayan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, ‘Böyle sözlerin ne siyasi ahlaka nede dürüstlüğe yakışan tarafı yoktur’ dedi.

 

 

26.Aralık.2013 Perşembe 08:15
A A A

17 Aralık günü Musa Restaurant’ta iki kişiyle görüştüğünü ve kendisine milletvekilliği garanti edilerek Belediye Başkanlığı teklifinde bulunulduğunu belirten Başkan Posbıyık’a AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar’dan cevap geldi. Şahsı ve parti yetkililerinin böyle bir teklifte bulunmadığını belirten Uçar Değişim’e yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Sayın Halil Posbıyık radyo programında ki açıklamasında kendisinin partimize davet edildiğini ifade etti. Oysa şahsım ve parti yetkililerimizin hiç birinin böyle bir teklifte bulunmadığı zaten bulunmasının mümkün olmadığını bilmesine rağmen şahsımızı ve partimizi tövmet altında bırakan açıklamalar yapmıştır.

Partimizle ilişkisi olmayan bir takım şahısların kendine görev bilmiş olup , bu görüşmeyi yapmaları partimizi ve şahsımı bağlamamaktadır.

Bu açıklamaların ne siyasi ahlaka nede dürüstlüğe yakışan tarafı yoktur.Sayın Posbıyık partimizi kullanarak prim yapmaya çalışmasın.

POSBIYIK RADYODA NE DEMİŞTİ

Başkan Posbıyık’a, ‘AK Parti’den size Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı teklifi geldiği yönünde söylentiler var. Böyle bir teklif aldınız mı?’ sorusuna ise  Posbıyık şu yanıtı vermişti:

Evet,  17 Aralık günü İstanbul’da yolsuzluk operasyonlarının olduğu günde akşama doğru 17.00 sularında telefon geldi. Zonguldak İl Yönetiminin yakınları arkadaşları görüşme talebinde bulundular. Biz dedik ki yarın sabah görüşelim. Bu akşam mutlaka görüşmemiz gerekli ona göre hemen yola çıkacağız dediler. Tamam, gelin dedim. 10 dakika sonra telefon ettim. Bende yanıma bir kişi alacağım dedim. Biz seninle yalnız görüşmek istiyoruz dediler. Beraber İl Yönetiminin iş yaptığı arkadaşlar tanıyorum, tahmin de ettim. 17 Aralık saat 18.00’de Musa Restaurant’ın alt kapalı bölümünde iki kişi geldiler. Biz öncü olarak geldik. Bazen sert oluyorsun tersler diye İl Başkanımız bizi gönderdi. Yarında yönetim olarak onlar gelecekler.

SİZE BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEKLİF EDİYORUZ

Size Belediye Başkanlığı teklif ediyoruz. Bir haftadan beri İl Başkanımız Ankara’da Sayın Genel Başkan Yardımcılarıyla konuştu. Aynı zamanda Sayın Başkana da haber verildi,  onayı alındı. Başbakanın imzası ile 2015 yılında sizi milletvekili yapmak üzere bir garanti verilecek ve bizden Belediye Başkanı Adayı olmanızı istiyoruz. Siz tamam dediğiniz an yarın bu belgelerle birlikte Sayın İl Başkanı ve Yönetim Kurulu size gelecek dediler. Ben teşekkür ettim Sayın Başbakan’a, Genel Başkan Yardımcılarına ve İl Başkanına da beni onurlandırdılar. Beni mutlu ettiler. Ben artık belli bir yaşa gelmişim. Ölürsem de dik yolumdan gideyim arkamdan da iyi adamdı desinler. Asla böyle bir şeyi kabul etmem. CHP Belediye Başkan Adayı olarak yoluma devem etmek istediğimi söyledim.

Bu haber 1381 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.