AnaSayfa > Güncel > Minik öğrenciler destek istedi...

Minik öğrenciler destek istedi...

Minik öğrenciler destek istedi...

12.Aralık.2018 Çarşamba 11:12
A A A

Zonguldak Alaplı Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencileri, Belediye Başkanı Nuri Tekin'i ziyaret ederek Geri Dönüşüm Projesi ile ilgi destek istedi.

Alaplı Atatürk İlkokul Müdür Birol Onan, sınıf öğretmenin Gülseren Çelik ve 3. sınıf öğrencileri Belediye Başkanı Nuri Tekin'in makamın da ziyaret etti. Ellerinde geri dönüşüm ile ilgi pankartlar taşıyan öğrenciler, geri dönüşümün önemi ile ilgi sunum yaparak Geri Dönüşüm Projesi ile ilgi destek istedi. Belediye Başkanı Tekin, öğrencilere güzel projelerinden dolayı teşekkür ederek her türlü desteği vereceklerini söyledi.

3. sınıf öğrencisi Hazal Mudanya, Tekin'e çiçek takdim ederek, "Başkanımız ilçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye'de yılda 31 milyon ton evsel atık ortaya çıkmaktadır. Bunlardan yüzde 12 plastik atıklardan oluşmaktadır. Ayrıca ülkemizde 144 ton plastik atık denizlerimize karışıyor. Bunu önlemek için plastik poşetler yerine bez poşetler kullanılmalıdır. Sizden desteklerinizi bekliyoruz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Tekin ise, öğrencilerin projelerinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, "Öğrencilerimiz geri dönüşün projesi ile ilgi çok güzel bir sunum yaptılar. Çevre ile ilgi duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği öğrencilerimize vereceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız var." dedi.

Bu haber 3 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.