AnaSayfa > Muharrem Yukarıbaş > BİZİ GELECEĞE TAŞIYANLARI 2 DURAK ÖTEYE TAŞIYAMIYORUZ

BİZİ GELECEĞE TAŞIYANLARI 2 DURAK ÖTEYE TAŞIYAMIYORUZ

Kdz. Ereğli’de seçim rüzgarı bu dönem oldukça hareketli geçti. AK Parti belediye başkan adayı Hüseyin Uysal’ın zaferiyle sonuçlanan seçim sonrası diğer adaylar bir bir kabuklarına çekilerek normal yaşantılarına döndüler. Bundan sonra da bu ağır sandık yenilgisi sonrası tahminimce kolay kolay da seçim adaylığına soyunmayacaklarını düşünüyorum.

24.Nisan.2014 Perşembe 11:40
A A A

Seçim sonrası gözlemlediğim kadarıyla insanlarda bir heyecan bir umut bir haketlilik var. Umutlar AK Parti’nin belediyesine ve hükümet desteğine bağlanmış durumda. Seçim öncesi verilen vaadleri sulayan Ereğlili, şimdi seçim sonrası bir an önce meyvesini toplamak istiyor. Ereğli bilindiği gibi ekonomik krizin 7 yıldır vurduğu ve eski canlılığını yakalayamayan bir kent. Tersanelerin bir bir kapanması, bir çok sektörün işçi çıkarma ya da maaş kesintisine gitmesi, saç tüccarlarının batması, Eski yerel yönetimin iktidarla barışık hareket edememesi, yerel sanayici iş adamlarının odalarınca ya da derneklerince iyi yönlendirilememesi yönetilememesi, eğitimde üniversite öğrenci sayısının artırılamaması gibi nedenlerle Ereğli esnafı, Ereğlili ekonomik
olarak daralmaya ve sıkıntıya girmiştir.
Seçim sonrası dediğim gibi şimdi Ereğli hızlı bir şekilde belediyeden ve güven verdiği Ak Partiden hızlı beklentiler içine girdi. Belediyemizin bu çağrılara acilen projeleriyle cevap vereceğine ben gönülden inanıyorum. Gazeteci olarak Ereğli halkıyla yaptığım sohbetlerde insanların bir an önce ekonomi alanında canlanma beklentileri olduğudur. Vekil Ercan Candan bu konuda oldukça çaba içerisinde olduğunu biliyorum.
Diğer bir konudan bahsetmek istiyorum. 65 yaş üzeri yolculardan para beklemek bence çok yanlış bir davranış. Resmi gazetede yürülüğe girmiş bir kanuna inat etmek ayrı bir davranış. insanlarda 15- 20 yıl evvel yaşlılara saygı ve hürmet vardı. İlk okullarda bize ilk öğretilen sosyal davranış büyüklerimize yer vermek onalara hürmet etmekti. Onlar bizi geleceğe taşıyan insanlar, bizden bir önceki basamaklar. Bize geleceğe taşıyan insanları 2 durak öteye taşıyamayan, olaya ticari yaklaşan halk otobüsü sahiplerini kınıyorum. Eğer mazotlar pahalı ise, bu hakkınızı güçten düşmüş bu insanlardan arayarak değil, mazotun pahalı olmasında gerekçe gösteren muhataplarından arayın. Eğer biz TÜRK milleti olarak, örfümüzden, adetimizden, gelenek ve göreneklerimizden yoksun kalır, kimliğimizi kaybedersek, KİMLİKSİZ bir vatandaşlar topluluğunun hiç bir yerde yeri yoktur. Bize genciyle, YAŞLISIYLA emanet aldığımız bu topraklarda, bu ülkede hiç bir hak talep edemeyiz. Tabiri caizse bu ülke topraklarında YATACAK YERİMİZ OLMAZ.

Bu haber 999 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.