AnaSayfa > Sağlık > Akıllı hastaneye AK inceleme

Akıllı hastaneye AK inceleme

Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır beraberinde İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile Ömerli’de 350 yatak kapasiteli Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.

22.Mayıs.2014 Perşembe 06:43
A A A

Hastanenin yapımını üstlenen firma yetkilileri hastane içerisini gezdirmesinin ardından Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, gazetecilere hastanenin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanenin Temmuz ayı sonu ya da Ağustos ayı başlarında hizmet vermesinin planlandığını belirten İlçe Başkanı Çakır, 60 milyon TL bütçeli hastanede her türlü ayrıntının düşünüldüğünü vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ MEVCUT

“Ereğli’nin hizmetine yakın zamanda açılacak olan hastaneyi inceleme fırsatı bulduk. Hakikaten hastanenin ilk temel atışından bugüne gelmesine kadar emeği geçenlere Ereğli halkı adına teşekkür ediyoruz. İçini gezdik, bizim en büyük sorunlarımızdan biri olan yoğun bakım ünitesi idi bu da Ereğli için son derece önemliydi. Tek ve çift kişilik odaları gördük. Hastanemiz 350 yatak kapasiteli ama artı 100 arttırılabilirlik kapasitesine göre yapılmış yani 450 yatak kapasitesine çıkabilir, 250 bin nüfus hedeflendi, bölge halkına hizmet verecek. İçindeki herşey en ayrıntılı şekilde düşünülmüş. Seçim döneminde de anlatmıştık, 17 Mayıs teslim süresiydi dün de geldik gerekli incelemeleri yaptık.

“BÜYÜK BİR YATIRIM”

Zamanında vaktinde müteahhit firma işi bitirdi ufak tefek ayrıntılar ile ilgili çalışmalarını yürütecekler ve hastanemizi bizim planlamamıza göre 2.5 ay sonra teslim edilmiş olacak. İç tefrişatı ile ilgili ihaleler yapılıyor. Temmuz ayı sonu Ağustos ayı başında etkin hale getirilmesi hedefliyor. Bu büyük bir yatırım yaklaşık 60 trilyonu bulan bir yatırım içinin tefrişatı ve yan hizmetleri ile hakikaten Ereğli için büyük bir yatırım. Hastanemizin en önemli sıkıntılarından biri yol problemi. Biz 1 sene önce de gelmiştik burada incelemiş açıklama da yapmıştık o dönemde, birileri siyaset yapıyor sandılar ama hakikaten belediyenin yol konusunda hizmet vermediğini söylemiştik.

HASTANENİN YOL SORUNU

Göreve gelmesi ile Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal talimatı verdi ekipler burada çalışıyor, 17.5 metre genişliğinde bir yol çalışması başlatılacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüştük, geçici olarak Kaynarca Konutlarına çıkış istikametinde bir ışıklı kavşak düzenlemesi yapılabilir, görüş mesafesini arttıracak bir yolda genişleme yapılacak. Hastanenin ilk başlamasında daha önceki Milletvekilimiz Fazlı Erdoğan’ın büyük gayretleri vardı ondan sonra milletvekilimiz Ercan Candan’ın her zaman katkısı, desteği her sıkıştığımızda yanına gidip kendisinden bu konuda destek gördük, yol içinde gördük. Gerekli talimatları verdiler yakın zamanda hastane açılıncaya kadar yolu uygun hale getirmek gayreti içerisindeyiz.

“PROJE ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

İhale aşamasının çıkılması yapılması 8 ay-1 yıl olur hastaneyi kısa sürede hizmete açacağımız için geçici ve uygun bir proje üretmek zorundayız. Köprülü kavşak projesinden vazgeçilmedi o da yapılacak ama süresi var. Biz buraya 5 trilyon para ödeyerek hastane yapmaya başladık. Belediyemiz çalışıyor desteğini veriyor, kamu yatırımları süratli bir şekilde kurumlar arası diyalog ile daha iyi noktalara geliyor.

GÜLÜÇ-KEPEZ ARASINDAKİ KARAYOLU

Gülüç-Kepez arasındaki yolu yapıyoruz, belediye ekibi ile desteğini veriyor, müteahhit firma çalışıyor ay sonundan sonra asfaltlama çalışmalarına gelinecek. Gençlik merkezini yapamamıştık bu Ereğli’nin eksiği demiştik, ilk mecliste yerini belediye başkanımız spor alanı olarak tahsis etti. Ekipler geldi inceledi, önüne de bir havuz düşünülüyor, tenis kortları da düşünülüyor, planlamaları yapılıyor.

YURT YAPILACAK

Üniversitemize hazırlık olması anlamında büyüteceğimiz üniversite anlamında kredi yurtların bir yurt yapımı ile ilgili arsa üretmeye çalışıyoruz. Bölge Müdürümüz geldi belediye başkanımızı ziyaret ettik, belediye başkanımız her türlü desteğini vereceğini söyledi ya 500 ya da 1000 kişilik öğrenci yurdu kazandıracağız. Bir yandan liman ile ilgili bir çalışma bekliyoruz bir yandan OSB’ye talep artıyor, tersanelerde kıpırdanma yaşanacağına benziyor o da limanı bekliyor. Ereğli-Devrek yolu da bizim olmazsa olmazlarımızdan” (Haber ve fotoğraflar : Mustafa Kemal Bektaş)

Bu haber 1472 kez okunmuştur

 

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.