AnaSayfa > Muharrem Yukarıbaş > TOPLUMUN IŞIĞINI KARATMAYIN

TOPLUMUN IŞIĞINI KARATMAYIN

Gazeteci her arkadaşım benim için önemlidir. Gazete mesleğiyle geçimini sağlayan ve ne kadar zor koşullarda mesleğini icra etmeye çalışan arkadaşlarımın dertleri biliyorum ki hepimizin derdidir.

03.Haziran.2014 Salı 12:45
A A A

Olağan kongre seçim sonrası görüyorum ki dernek ve dernekteki arkadaşlarımız daha görevi icra etmeden hemen karalama ve yargılama kampanyalarına başlayan arkadaşlarımız, bu kutsal görevde topluma karşı gazetecilik anlayışını kötü imaj vermekte , küçük düşürmektedirler. Oysa ki adalete intikal etmiş durumları beklemek en doğru hamle olsa gerek. Böylesine sosyal medyada maalesef dibe vurmuş gazetecilik şahsiyetini daha da dibe çekme çabası bizi sadece toplumda saygısını yitirmiş inandırıcılığını yitirmiş bir meslek gurubundan öteye götüremez. Haklı da olsa dava toplumda haksız bir mecraya iter. Bu karalama, öteleme politikalarından bir an önce arkadaşlarımız vazgeçmelidirler. Bırakalım adalet son kararını versin. Usulsüzlük varsa bunu yapan ve göz yumanlar cezasını çeksin. Bizler topluma ışık tutan kutsal bir mesleğin mihenk taşlarıyız. Biz topluma kendimizi olumsuzluklarımızla deşifre edersek bu mihenk taşını yerine koymak için uzun yıllar harcarız. Bize düşen sabırla haklarımızı adaletle aramak olmalı. Ben böyle düşünüyorum. Yönetim kurulu üyesi olarak bana düşen bu kutsal görevde mesleğimizin yitmeğe giden onurunu şekilde yükselterek topluma ışık tutmaktır.

Olan kongre dernek tüzüğüne göre yönetmeliğin gerektirdiği şekilde divan tarafından yerine getirildi. Tüzük keşke meslektaşlarımın oy kullanma içeriğini taşısaydı. Ama gönül ister ki görevini hakkıyla icra eden her meslektaşım oy kullansın. Her birey kendi vicdanından sorumludur. Ama dediğim gibi karalama politikaları sadece bize zarar verir. Eğer bu şekilde devam eden arkadaşlarımın bu kutsal mesleğe karşı saygıları olmadığı düşüncesini bana kazandırır. Bu tür tutum sergileyen arkadaşlarımın 15 değil 70 ‘in üzerinde olan arkadaşımın saygılarını yitirmesine sebebiyet verecek halka açık paylaşımlarını kabul edemem. Bu tür davranışlar bizi aşağılamaktan, toplum tarafından saygımızı yitirmekten öteye götürmez. O zaman bu davranışlarının bireysel olarak görürüm. Bireysel savaş olarak görürüm. Bu bireysel savaşında hiç kimse bu tür karalamalarla toplumda beni küçük düşürücü paylaşımlarıyla aynı kefeye koyamaz, koyan arkadaşlarımın da samimiyetinden şüphe ederim. Anlatmak istediğim vicdani hesap yaparken lütfen diğer yandan bu işi hakkı ile yapmaya çalışan arkadaşlarımın toplumda olan saygınlığını yitirmesine daha da dibe vurmasına sebebiyet vermeyelim.

Bu haber 979 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.