AnaSayfa > Sağlık > 200 bin liralık yoğun bakım, 32 bebeği kurtardı

200 bin liralık yoğun bakım, 32 bebeği kurtardı

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi`nde 200 bin liraya maliyetli Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi hizmete girdi. Bu yolla 32 bebeğin ilçe dışına çıkması önlendi.

27.Eylül.2013 Cuma 10:07
A A A

Ereğli`de yeni hastanenin yapım çalışmaları devam ederken, 2014 yılında taşınacak olmasına rağmen mevcut devlet hastanesi binasında yeni üniteler açılıyor. Son olarak Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi hizmete girdi.

Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Operatör Doktor Muharrem Erdem, iki ay içerisinde 32 hastaya hizmet verildiğini, ünitenin açılmasıyla birlikte bu 32 çocuğun ailelerinin şehir dışına çıkmak zorunda kalmadıklarını kaydetti. Erdem, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: 

"Bölgemizde ihtiyaç olan yeni doğan bakım ünitesi, yaklaşık 2 ay önce hizmete açıldı ve hastalarımızı kabule başladık. Böylece büyük bir ihtiyaç ve açıklık olan bu ünitelerde hastanemizde hizmet vermeye devam ediyoruz. Her ne kadar 2014 yılında yeni hastanemize taşınacak olmamıza rağmen, yine de hastanemizde yeniliklere ve geliştirmelere devam ediyoruz.

Bu bağlamda yeni doğan yoğun bakım ünitesi hizmete başladı ve 2 ay içerisinde 30`u aşkın çocuk bu üniteden hizmet aldı. Bu 32-33 hastanın şehir dışına çıkması demekti. Böylece bu hizmeti bölgemizde vermeye başladık. Ünitemiz 5 yataklı bir ünite.

Bununla birlikte hem koroner hem de genel yoğun bakım ki hasta motorlu karyolalarımızı da yeniledik. Kardiyoloji Servisi`ne yeni bir ekokardiyografi kazandırdık. Önümüzdeki günlerde yine tıbbi cihazlar konusunda genel cerrahinin ihtiyacı olan endevizyon sistemi alınacaktır." dedi.

Bu haber 2526 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.