Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 15:39 Bu haber 704 kez okundu
 
Corona ile Grip arasında kendini test et!
Grip ve Koronavirüs Belirtileri Arasındaki Farklılıkları ve Benzerlikleri Mutlaka Öğrenmelisiniz!
SAĞLIK Haberi
Corona ile Grip arasında kendini test et!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yüzlerce kişiyi öldüren Koronavirüs Türkiye'nin bütün komşu ülkelerinde görülmüştü.

Peki grip ile aynı belirtileri gösteren Koronavirüs'ü nasıl anlayabiliriz? Hangi durumlarda Koronavirüs şüphesiyle hastanelere gitmeliyiz?

Öncelikle Koronavirüs hastalarında sık görülen ateş, yorgunluk ve kuru öksürük semptomlarını grip olduğunuzda da görebilirsiniz.

Grip ve Koronavirüs semptomları arasındaki en belirgin ayrım ise solunum zorluğudur. Grip olduğumuzda şiddetli nefes darlığı yaşamayız fakat Koronavirüs'te nefes almada problem yaşandığı görülüyor.

Ayrıca grip olduğumuzda şiddetli baş ağrısı ve eklem ağrıları sık sık yaşarız fakat bu ağrılar Koronavirüs'te bazen yaşanır.

Ve en önemlisi de Koronavirüs vakalarında gripte ve nezlede gördüğümüz belirtiler olan burun akıntısı ve hapşırma çok nadir görülür. Bunlar Koronovirüs hastalarının bazılarında rastlanan semptomlardır.

Bunların yanında nezlede ve gripte ortaya çıkan burun tıkanıklığı belirtisi Koronavirüs semptomları arasında yer almıyor.

 

SEMPTOMLARI KARŞILAŞTIR!..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Corona, ile, Grip, arasında, kendini, test, et!,
Yorumlar
Haber Yazılımı