Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 17:05 Bu haber 2359 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kdz. Ereğli'ye müjde vermişti!
2021 yılında bitirilmesi hedeflenen, Adapazarı, Karasu, Akçakoca, Ereğli, Bartın Limanı Demiryolu Projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde vermişti!..
EKONOMİ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kdz. Ereğli'ye müjde vermişti!

Arifiye-Karasu Demiryolu inşaatının 2021 yılında bitirilmesi hedefleniyor. Bu sebeple Zonguldak-Ereğli-Akçakoca hattıDemiryolunun bir an önce gündeme alınması isteniyor.

Zonguldak-Kozlu-Kdz. Ereğli-Akçakoca-Arifiye-Karasu Demiryolu 

Zonguldak-Kozlu arasında mevcut olan demiryolunun rehabilite edilerek Kdz. Ereğli’ye oradanda Akçakoca’ya uzatılarak Arifiye-Karasu Demiryolu ile birleştirilmesi bekleniyor.

Karadeniz Ereğli ,Ankara–Ereğli Demiryolu Hattı Kanunu çıkarıldı

13 Aralık 1925 tarihinde 1314 sayılı 'Kömüre Giden Demiryolu' adıyla Irmak–Filyosve Filyos–Ereğli  olmak üzere, iki kesimden oluşan “Ankara–Ereğli Demiryolu Hattı” Kanunu çıkarıldı. 

Kanun kapsamında 1927 yılında demiryolu Filyos’a iskele yapılırken liman yapılması da düşünülmüş, fakat demiryolunun Kdz. Ereğli’ye bağlanacak olması nedeniyle bu düşünceden vazgeçilmişti.

Filyos Limanı'ndan, Karadeniz Ereğli Limanına bağlanması isteniyor

 
Mega Endüstri Bölgesi olan Filyos Limanının Kdz. Ereğli Limanına oradan da Akçakocaüzerinden Karasu Limanına bağlanması isteniyor. Bu sayede hat boyunca lojistik hattının güçlendirilmesi, bu istikametteki sanayi tesislerinin ihtiyacın giderilmesi bekleniyor. Ayrıca yolcu taşımacılığının da başlaması ile bölgenin ivme kazanması hedefleniyor.
 
Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Ereğli'ye geldğinde müjde vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanKdz. Ereğli'ye geldğinde Ereğli'ninde içinde bulunduğu demiryolu hattı konusunda, 'Bir diğer projemiz de Adapazarı, Karasu, Akçakoca, Ereğli, Bartın Limanı Demiryolu Projesisidir. Yapımı devam eden Adapazarı, Karasu Limanı demiryolu projesinin devamı olacak hattın etüt çalışmaları da sürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Kdz., Ereğli'ye, müjde, vermişti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı