Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 00:02 Bu haber 267 kez okundu
 
Devlet yatırımı alamıyoruz..
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli’nin devlet yatırımlarından dışlandığını ve CHP’li belediye oldukları için kredi alamadıklarını belirtti.
SİYASET Haberi
Devlet yatırımı alamıyoruz..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil PosbıyıkCHP Ekonomi Masası heyetini kentte misafir etti.

CHP'nin Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki heyet, Zonguldak ve ilçelerinde halkın ekonomisine yönelik sürdürdüğü çalışmaların ardından Başkan Halil Posbıyık ile Musa’nın Yeri’nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Heyeti, Başkan Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, belediye meclis üyeleriyle kapıda karşıladı.

Toplantıya, heyet başkanı Öztrak ile birlikte CHP'nin Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İstanbul Milletvekilleri Enis BerberoğluGökhan Zeybek ve Turan Aydoğanİzmir Milletvekili, Bedri Serter, Kocaeli Milletvekili Tahsin TarhanZonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Murat PulatEreğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, partili yöneticiler ve CHP Belediye Meclis grubu üyeleri katıldı.

POSBIYIK: CHP’Lİ BELEDİYE OLDUĞUMUZ İÇİN KREDİ ALAMIYORUZ

Kentin durumuyla ilgili heyete bilgi sunan Belediye Başkanı Halil PosbıyıkEreğli’nin devlet yatırımlarından dışlandığını ve CHP’li belediye oldukları için kredi alamadıklarını belirtti.

Başkan Halil Posbıyık, şunları söyledi:

“Sizleri Ereğli’de görmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiğiniz çalışmaların ilçemiz ve ilimiz adına hayırlar getirmesini diliyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin devletin vergi dairesine hiç borcu yok. Sigortaya borcu yok, işçisine memuruna borcu yok. İşadamına, tüccara da borcu yok. Öz kaynakları var.

Cumhurbaşkanı 2 kez geldi, çok büyük farkla seçimleri aldım

Geçen dönem seçimi kaybetmedim, kapitalizm benim elimden aldı, 422 oyla kaybettim sandık oyunlarıyla. Bu defa propaganda için bütün bakanlar buradaydı, sayın cumhurbaşkanımız da 2 defa geldi. 5 sene beklememe rağmen çok büyük farkla seçimleri aldım. Ereğli’de vatandaşla iç içeyiz, gayet iyi çalışmalar yapıyoruz. Uzun zamandır belediye başkanlığı yapıyorum. Ben hayatımın hiçbir döneminde bu dönemde olduğu kadar partizanlık görmedim.

Adım attırmıyorlar, kımıldayamıyoruz. TSO’daki toplantıda da söyledim. Zonguldak’ın en küçük ilçelerinde Hükümet Konağı, Emniyet Binaları olmasına rağmen bizim hala daha Hükümet Konağımız yok. Kaymakam, Belediyenin binasında oturuyor. Vatandaşın binasında İlçe Emniyet Müdürlüğü oturuyor.

Kaymakamı, CHP’li Belediye Başkanı ile çok samimi gönderdiler

Ereğli’de sık sık çok büyük kazalar oluyor. Bunun en büyük sebebi çevre yolunun yapılmaması. Üniversite kampüsü yapmak için çok uzun zamandan beri hazırlık yapıyoruz. Son aşamaya geldi, temel atmak üzereydik ama bundan evvelki Kaymakamı, CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile çok samimi diye buradan gönderdiler. Ereğli’nin bu konudaki hafızası da onunla beraber gitti. Bağış alacağımız yerler onun hafızasındaydı.

İşlere Ereğli’deki ilçe başkanı ve Hamdi Uçar Bakıyor

Diğer siyasi partilerle birlikte ortak çalışmalar yapıyorduk ve büyük hamleler yapmıştık. Ancak AK Parti’de yapılan yönetim değişikliğinden sonra maalesef yeni gelenler bu ortak çalışmayı gerçekleştirmedikleri için şu anda ne yapıldığını bilmiyoruz. Çünkü bu işlere şu anda Ereğli’deki ilçe başkanıyla Zonguldak’taki Milletvekili Hamdi Uçar bakıyor. Bize bilgi de vermiyorlar.

Zonguldak Belediyesi’nin 400 milyon borcu var

Devlet yatırımları bakımından şu anda en fakir bölge Kdz. Ereğli. Zonguldak vilayeti de bizim vilayetimiz. Oranın da hep iyi olmasını isteriz. Ancak Zonguldak Belediyesi’nin 400 milyon borcu var. Benim bilançom çok temiz. Benim borcum yok. Yeni yapacağım, Kültür Merkezi için 10 milyonluk kredi istedim. İller Bankası vermiyor. CHP’li belediye olduğum için.

-MİLLET İTTİFAKI’NIN ZAFERİNİ BEKLİYORUZ-

Ama o kadar borcu olan Zonguldak Belediyesi’ne AK Parti’li olduğu için kaynak yağdırılıyor. Yatırımlar yapılıyor. Zonguldak’a yapıldığı için memnunuz ama biz CHP’li belediye olduğumuz için kredi dahi alamıyoruz. Biz de büyük bir umutla, büyük bir özlemle Millet İttifakı’nın seçimlerde zaferini bekliyoruz. Devlette sadece bizim partimize değil, diğer partilere de adaletli bir dağıtımla, hakkın, hukukun ön planda olduğu bir Türkiye’de özgürlüğü yaşamak istiyoruz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da, Başkan Halil Posbıyık’a ev sahipliği için teşekkür ederek, “Ereğli’ye her geldiğimde yerel yönetimler anlamında kentin daha ileriye gittiğini gözlemledim. Tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

Katılımcılar, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, yatırımı, alamıyoruz..,
Yorumlar
Haber Yazılımı