Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 17:57 Bu haber 2414 kez okundu
 
Dikkat et yoksa 135TL Ceza
TEKNOLOJİ Haberi
Dikkat et yoksa 135TL Ceza

Kdz. Ereğli şehir merkezinde yayalara yönelik yaplan kırmızı ışıkta geçme uygulamasında kırmızı ışıkta geçen yayalara polis tarafından 135 TL ceza yazıldı.

Uygulama kapsamında vatandaşın bilinçsizliği de ortaya çıkarken, polisle vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı.
Kdz. Ereğli Hükümet Kavşağına geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından konulan trafik lambası uygulaması için İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün belli saatler arasında görevlendirdiği polis, vatandaşlara uygulamayı hem megafonla anlatıyor hemde trafik konusunda bilinçlendiriyor.
Ancak yaya kaldırımından karşıdan karşıya geçerken yayaya kırmızı yanarken geçenler de ceza yemekten kurtulamıyor. Cezayı yiyenler önce şaşırıyor ve işlem yapan trafik polisine 'Devlet bizi bilinçlendiriyor. Kesilen cezalar devletimize feda olsun' diyor.
Uygulamada ortaya çıkan gerçek ise yaya kaldırımından butona basarak yeşil ışıkta geçme olayını vatandaşın tam olarak kavrayamadığı.
Öte yandan TC kimlik numarası üzerinden yazılan cezayı 15 gün içinde ödeyen vatandaşlar yüzde 25 oranında ceza indiriminden faydalanabiliyor. Ceza bankalara ve PTT şubelerinden ödenebiliyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Dikkat, et, yoksa, 135TL, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı