Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:52 Bu haber 683 kez okundu
 
Esnafa nefes aldırmak istiyoruz...
Kdz.Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefaret Kooperatifi esnafı rahatlatmak için, borçların yapıladırılması için çalışma başlattı..
EKONOMİ Haberi
Esnafa nefes aldırmak istiyoruz...

Kdz.Ereğli İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatif Başkanı Kemal Özer, takipteki borçların yeniden yapılandırmasına kolaylık sağlandığını belirtti..

Kooperatiften Başkan Özer imzalı yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

Hükümetimizce ve Merkez Birliğimizce takipteki borçların yapılandırmasına ilişkin 13 Temmuz 2020 tarih 2020/17 sayılı genelgesi ile uygulamaya konan düzenlemeye göre;  kredi borcu 30 Haziran 2020 (dahil) tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortakların, 31 Ağustos 2020 tarihine kadar kooperatife başvurmaları halinde; borç tutarı defaten ödenmek üzere istendiği taktirde gecikme faizi alınmadan tahsil edilecektir.

Borcun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği taktirde, asıl alacak tutarına taahhüt (yapılandırma) tarihinden itibaren yüzde 10 faiz oranı üzerinden 24 aylık basit faiz hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı (yapılandırmaya esas borç tutarı) 24’e bölünerek ilk taksit peşin tahsil edilecektir.

Taksitlendirme yapılan alacaklarda üç taksit üst üste ödenmediği taktirde, yapılandırma işlem iptal edilecek ve borcun tahsiline yapılandırma k

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnafa, nefes, aldırmak, istiyoruz...,
Yorumlar
Haber Yazılımı