Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 22:15 Bu haber 447 kez okundu
 
Koskoca köy 10 gündür susuz!
Virüs döneminde susuz kaldılar, Çok zor durumdalar. Devletten yardım bekliyorlar!...
GÜNDEM Haberi
Koskoca köy 10 gündür susuz!

Kdz.Ereğli Dağlıca Köyü'nden gelen hattan su alan Yazıcılar Köyü'nün suyu, suların azalmasıyla Dağlıca'ya yetmediği gerekçesiyle kesildi. 10 gündür suları olmayan 1300 nüfuslu Yazıcılar Köyü'nde ikamet eden vatandaşlar kendi imkanlarıyla tankerle köye su getirtmeye başladı.

VATANDAŞ SERDAR BERBER: "SESİMİZİ DUYUN!.."

Yazıcılar Köyünde ikamet eden inşaat işçisi Serdar Berber, yetkililere seslenerek; pandemi sürecinde suların kesildiğini belirtti. Berber; "Ben 100 tl yevmiyeyle inşaatta çalışıyorum. 10 günde 3 tanker su getirdim, köye. 600 tl para vermek zorunda kaldım.

Ne kadar bu durum böyle devam edecek, bilmiyorum. Çoluk-çocuğumuz virüs döneminde susuz kaldı. Çok zor durumdayız. Kişisel hijyenimizi sağlayamaz duruma geldik. Devletimizden yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.

MUHTAR ERSOY: "ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Konuyla ilgili açıklama yapan Yazıcılar Köyü muhtarı Muhterem Ersoy, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile iştişarelerin devam ettiğini ve kısa zamanda köylerine tekrar su getireceklerinin altını çizdi.

Ersoy: "Sayın Kaymakamımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Suların azalmasıyla böyle bir problem meydana geldi. Kısa süreli su kesintisi yaşıyoruz. Ama bir şekilde sorunu çözmek için çabalıyoruz. "dedi.(Fotoğraflar Arsiv)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koskoca, köy, 10, gündür, susuz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı