Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 22:23 Bu haber 533 kez okundu
 
Olay il başkanına göre KUMPAS..
Genel Sağlık-İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Emre İsmailoğlu, Kdz.Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı merkezindeki skandalla ilgili açıklama yaparak; ‘Bu bir siyasi kumpas’dır’, dedi.. İsmailoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı hedef gösterdi..
GÜNDEM Haberi
Olay il başkanına göre KUMPAS..

Genel Sağlık-İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Emre İsmailoğluKdz. Ereğli hizmet veren Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

İsmailoğlu, açıklamasında, şöyle dedi:

“Son günlerde bilindiği üzere Kdz Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hakkında basına yansıyan haberler bizi fazlasıyla üzmüştür. Bölgemizde birçok vatandaşımıza kaliteli hizmet vermekte olan sağlık kurumunun bu tür haberlerle gündeme gelmesi, yöneticilerinin basında kasıtlı olarak linç edilmeye çalışılması hem ahlaki duygulara, hem de devlet geleneğine aykırıdır.

Bilindiği gibi temmuz ayı sağlık kurumlarında ki yöneticilerin sözleşmelerinin yenilenme zamanıdır. İddia edilen  olayların 5 yıl öncesine dayanması fakat şikayetin yöneticilerin sözleşmelerinin bitiş tarihine denk gelmesi olayın iç yüzünün farklı olduğunun göstergesidir.

Ayrıca şikayette bulunan şahısların şikayetlerini devlet makamına değil bir siyasi partiye bildirmesi, sağlık kurumlarındaki siyasi koltuk kavgalarına gerekçe oluşturmaktadır. Kamu kurumları siyasi partilerin adam kayırma, güç gösterisi yapacağı yerler değil sadece vatandaşa hizmet verme yerleridir.

Kendi istedikleri kişiler makama gelemiyor diye devletin uygun gördüğü makamda hizmet veren kişilerin onur ve haysiyetlerine saldırarak devletin kurumunun adını bu denli kötülemek hiçbir devletçi anlayışa sığmamaktadır. 

Ne yazık ki basına bilinçli olarak servis edilen bu haberler teyit edilmeden, doğruluğu sorgulanmadan yayınlanmış ve bu koltuk kumpasına basın alet edilmeye çalışılmıştır. Olayın detayları incelendiğinde bazı kişilerin süregelen saldırılarla bir kumpas organizasyonun içinde olduğu yöneticilerin makamlarından alınması için her türlü iftiraya başvurmaktan kaçınmadığı görülmektedir.

Bu çirkin iftira ve saldırıların son bulması, kurumun ve yöneticilerine iade-i itibarlarının yapılması için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. “

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Olay, il, başkanına, göre, KUMPAS..,
Yorumlar
Haber Yazılımı