Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 20:03 Bu haber 644 kez okundu
 
Tersanelerin tapusu verildi...
Kdz. Ereğli Tersaneleri'ne tapuları verildi!..
EKONOMİ Haberi
Tersanelerin tapusu verildi...

Konuyla ilgili Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail  Çorumluoğlu'nun açıklaması şöyle:

'İlçemizde faaliyette bulunan iki tersanemiz, Ustaoğlu Yat Ve Gemi Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Ereğli Gemi İnşa Sanayi Ve Ticaret A.Ş şirketine irtifak tapuları bugün teslim edilmiştir.

6 Şubat 2004 yılında yürürlüğe giren 5084 sayılı Yatırımların ve istihdamın teşviki hakkındaki yasa kapsamında, deniz kıyı kenar çizgisinden onaylı projeleri kapsamında deniz doldurularak kazanılan tersane ve tersane limanı alanlarının yasa gereği olarak “Daimi bağımsız ve bedelsiz kullanım hakkı “elde etmişlerdir.Kazanılan bu hak, oluşturulan hazine arazisi üzerine kurulan irtifak hakkı tesisi ile tapulara işlenerek yatırımcılara tapuları bugün teslim edilmiştir.

Ülkemiz genelinde yürürlüğe giren bu yasa kapsamında yine ülkemiz genelinde sadece Ustaoğlu Yat Ve Gemi Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Ereğli Gemi İnşa Sanayi Ve Ticaret A.Ş, yatırım Şartları yerine getirerek devletimizin desteği ile 'Bedelsiz Kullanım Hakkı'nı elde etmişlerdir.Bu çalışmalardaki desteklerinden dolayı; Sayın Valimize, Milletvekilimiz Sayın Ahmet Çolakoğlu’na, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a, Belediye Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının değerli yöneticilerine ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder, irtifak tapularının ilçemiz ve Zonguldak ili için hayırlı olmasını dilerim.

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Tersanelerin, tapusu, verildi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı