Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 02:16 Bu haber 807 kez okundu
 
Ülkede havası en kirli bölgeyiz?
Kdz.Ereğli'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu sonuçlarına göre şuan itibari ile havası sağlıksız olan tek ilçeyiz.
SAĞLIK Haberi
Ülkede havası en kirli bölgeyiz?

Ülke bazında iller dahil olmak üzere, sağlıksız hava koşulu taşıyan tek  ilçe durumundayız. Sağlıksız hava koşuluna göre  Kdz.Ereğli'de vatandaşların yapmaması gerekenler, açık hava sporları için, bisiklet sürmek ,  dışarıda piknik yapmak,  bırakın açık havada yürüyüş yapmak bile uygun değil. 

Kdz.Ereğli'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonun verisinde yazılan,Herkes sağlık etkileri yaşamaya başlayabilir, hassas gruplar için ciddi sağlık etkileri söz konusu olabilir."dikkat çekici.

Son günlerde dünyada etkili olan ve Dünya gündeminde ve ulusal gündemde haber ve sağlık bazında en yüksek seviyelerini yaşayan Coronavirüs salgınından dolayı insanlar evlerine kapanırken, Kdz. Ereğli'de ise insanların hava kirliliğinin S.O.S verdiği verilere göre sokakta yürüyüş yapması bile uygun değil.

PEKİ KİRLİLİĞİN TEMEL NEDENİ NE?

Ülkemizde hiç bir il yada ilçede bu kadar yüksek oranda hava kirliliği söz konusu değilken, insanların sağlığını tehlikeye sokan Kdz. Ereğli'nin yaşadığı hava kirliliğinin  sebebini soruyoruz? Yetkilileri göreve davet ediyoruz?

Tüm okuyucularımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu adresi olan http://www.havaizleme.gov.tr/ 'den an ve an kirliliği takip edebilir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkede, havası, en, kirli, bölgeyiz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı