Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 17:49 Bu haber 338 kez okundu
 
Vali'den BATİYAC'a ziyaret..
BATIYAC'da gazetecilerle buluşan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 'Kdz. Ereğli'deki Gazetecileri, Yakından Takip Ediyorum'...
GÜNDEM Haberi
Vali'den BATİYAC'a ziyaret..

Zonguldak Valisi Mustafa TutulmazKdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz.Ereğli lçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, ve Kdz.Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali AkcaBatı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarlar Cemiyeti’ni (BATIYAC) ziyaret ederek; gazetecilerle sohbet etti.

Cemiyet Başkanı Sina Çıladır ve yönetim kurulu üyeleri, KGK Zonguldak İl Temsilcisi İ.Necati Günay, Avrupa Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak İl Temsilcisi Mehmet Öztürk ile birlikte yaklaşık 40 gazetecinin karşıladığı Vali Mustafa Tutulmaz, gündem konuları ile ilgili gazetecilere bilgi verdi.

“EREĞLİ BASININI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Kdz. Ereğli basınını yakından takip ettiğinin altını çizen Vali Mustafa Tutulmaz, “Çıkan haberleri arkadaşlar ivedilikle bana ulaştırıyor. Kamuyu ilgilendiren her olaya hassasiyetle yaklaşıyorum. Ancak bazı haberler bilgi veya belgeye dayalı olmuyor.

Bunun için maalesef bu haberin de haber değeri yok oluyor. Açık söyleyelim. İddiaya istinaden yapılan haberlerin bizim için bir değeri olmuyor. Gazeteci arkadaşlar bizlerden şeffaflık istiyorlarsa, aynı şeffaflığı bizde sizlerden istiyoruz.” dedi.

KALABALIK BİR EKİP

BATİYAC’ın kalabalık bir ekip tarafından oluşturulduğunu bunun bir cemiyet için önemli olduğuna vurgu yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “Gördüğüm kadarıyla kalabalık bir ekipsiniz. Ekip ruhuyla hareket etmek önemli” dedi.

EKSİKLER GİDERİLDİ, TOKİ’YE GÖNDERİLDİ

Kdz.Ereğli’de uzun yıllardır kirada olan Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binaları ile ilgili olarak projedeki eksiklerin giderildiğini ve TOKİ’ye teslim edildiğini ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz; “Binaların ihalelerinin iki aya kadar yapılacağını düşünüyorum. Bu ihaleler sonucunda Kdz.Ereğli’deki bir eksik daha giderilmiş olacak” şeklinde konuştu.

FAKÜLTE BİNALARI İÇİN SON ADIM

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi eski arazisine yapılması planlanan fakülte binaları konusunda da gazetecilere bilgi veren Vali Mustafa TutulmazİTÜ’den projelerin geldiğini, birkaç eksik dışında herhangi bir eksik kalmadığının altını çizerek;

“Her hafta konuyla ilgili toplantı yapılıyor. Tüm eksiklikler giderildi. BEÜ’den bir heyet gelip, alanı inceleyecekler ardından start verilmiş olacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali'den, BATİYAC'a, ziyaret..,
Yorumlar
Haber Yazılımı