Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 14:47 Bu haber 426 kez okundu
 
Erdemir'e işçi alımı için SESLİ teşekkür..
Murat Sesli, 'Gün kavga etme günü değil, birlik ve beraberlik içerisinde Kdz. Ereğli’nin menfaatlerini koruma günüdür.'...
EKONOMİ Haberi
Erdemir'e işçi alımı için SESLİ teşekkür..

Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli'nin sosyal medya sayfasından yaptığı konuya ilişkin açıklaması şöyle; 

'Son günlerde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın işçi alımı yapacağını duyurması ve bununla ilgili ilçemizde yaşanan hareketliliği yakından takip ediyoruz. Şunu öncelikle belirtmek isterim ki;  İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişmesinde büyük rol oynayan gözbebeğimiz Erdemir’in yıllar sonra işçi alımı yapacak olması bizleri olduğu gibi bölge halkımızı da çok mutlu etmiştir.

 

Ancak, bölge halkının ve bizlerin talebi alınacak işçilerde Kdz. Ereğli bölgesinde ikamet etme şartı aranmasıdır. Alımlarda sadece Endüstri Meslek Lisesi mezunlarına değil, diğer liselerden mezun olmuş gençlerimize de şans tanınması gerekmektedir.

Bununla ilgili olarak Ereğli Belediye Başkanı öncülüğünde oluşan “Ereğli geleceğini konuşuyor” platformunun tüm belde belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve STK başkanlarının acilen toplanması gerekmektedir.

Platformun alacağı ortak karar ile Erdemir yöneticilerini ziyaret edip taleplerini iletmelidir. Bu konu şu anda Ereğli’nin en öncelikli konularından biridir. Gün kavga etme günü değil, birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli’nin menfaatlerini koruma günüdür.

Ayrıca, yıllardır Erdemir’de çalışan ancak kadroya alınmayan OYPA personellerine verilen sözlerin yerine getirilmesi ve kadroya geçişleri sağlanmalıdır.

Bu vesile ile işçi alımı konusunda OYAK ve Erdemir yönetimine çok teşekkür ediyorum.'...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdemir'e, işçi, alımı, için, SESLİ, teşekkür..,
Yorumlar
Haber Yazılımı