Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 21:06 Bu haber 1279 kez okundu
 
AK Parti İlçe Başkanı belirleniyor...
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı’nda, 18 Nisan’da yapılacak olan ilçe Kongresi süreci çerçevesinde, Zonguldak’tan sorumlu koordinatör milletvekili Metin Çelik ve bölge koordinatörü Yahya Çelik’in denetiminde ilçe başkanı için temayül yoklaması yapıldı. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Temayül Yoklamasının başlaması dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada temayül yoklamasının ilçe, il ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
SİYASET Haberi
AK Parti İlçe Başkanı belirleniyor...

Buna göre; Temayülde mevcut ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile mahalle ve köy temsilcileri olmak üzere toplam 233 kişi oy kullanacak.

Aday belirleme sırasında AK Parti Kastamonu Koordinatör Milletvekili Metin Çelik, mevcut İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, önceki ilçe başkanları, mevcut ve önceki Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, mevcut ve önceki milletvekillerinin görüşünü alacak...

 

"UZUN ZAMANDIR İLÇE BAŞKANI"

İl Başkanı Zeki Tosun da Ereğli için bir temayül yoklaması yapılacağını, bundan dolayı Ereğli’ye gelen koordinatör milletvekillerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi: "Öncelikle ben buradaki bütün arkadaşlarımızın huzurunda, uzun müddet Ereğli’de görev yapan Fatih Çakır kardeşime teşekkür ediyorum hizmetlerinden dolayı. Uzun zamandır ilçe başkanlığı yapıyor. 18 Nisan’daki kongrede aday olmayacağını söyledi. Burada bir çalışma yapılacak. Bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum.” "BELLİ BİR İSİM YOK" Ak Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Yahya Çelik, bugüne kadar verdiği hizmetlerden ötürü İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’a teşekkür ettiğini söyledi. Temayül ile alakalı, belli bir isim olmadığını ifade eden Çelik, şunları söyledi: “Herkesle görüşmeye geldik. Yüz yüze görüşeceğimiz isimler var zaten. Onun dışında ben de bir şey söylemek istiyorum diyen olursa onu da dinleyeceğiz.  Biz bu çalışmayı yaptıktan, isimler ortaya çıktıktan sonra teşkilattaki arkadaşlar şöyle bir serzenişte bulunuyor. Aslında biz Ahmet demiştik ama arkadaşlar Mehmet’i seçti gibi bir serzenişte bulunuyor. Biz buraya isim önerisiyle gelmiyoruz. Siz hangi ismi verirseniz hepsiyle görüşüyoruz, ona göre değerlendirme yapıyoruz. Onun için, biz aday olduk, arkadaş aday olmamıştı gibi bir şeyimiz yok. Burada herkes aday olabilir, herkesin ismini yazabilirsiniz. En önemli önceliğimiz bu. Temayülde isteyen istediğini yazabilir. Bize buradan şu ismi yazın, bu ismi yazın dediler gibi bir şeyimiz yok. Bunu özellikle altına basa basa söyleyelim. Biz gittikten sonra arkamızdan serzenişte bulunmayın lütfen.

 "AK PARTİ’DE BİR GÖREV BİTTİĞİNDE BAŞKA ŞEYLERİN YOLU AÇILIR”

AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Zonguldak’tan sorumlu koordinatör milletvekili Metin Çelik ise selamlama konuşmasında, yıllardır partiye büyük emekler veren Mehmet Fatih Çakır’ın bu kongrede aday olmadığını ifade ettiğini belirterek kendisine teşekkür etti. Milletvekili Çelik, şöyle konuştu: "Bu iş kolay bir iş değildir. İlçe Başkanlığı, il başkanlığı yapmak, hele iktidar partisinde bu işleri üstlenmek kolay değildir. Dışarıdan kolay gözükür ama işin içine girdiğinizde çok farklı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben kendisini kutluyorum. Partide, hele AK Parti’de hiçbir zaman kopma diye bir şey olmaz. Bir görev bittiğinde orada her şey bitmez, çok daha farklı şeylerin yolları açılabilir. Şunu söylemek istiyorum. Bu partiye yürekten bağlı olan insanlar her ne görev verilirse verilsin o görevi yaparlar. Fatih Çakır başkanım da inşallah partimizde başka bir görev üstlenir. İlanihaye ilçe başkanlığı yapacak diye bir şey yok. Biz kendisini bugüne kadar ilçe başkanlığına verdiği hizmetlerden dolayı kutluyoruz. İnşallah önümüzdeki süreç hayırlı olur.
 

Kaynak:Ereğli Önder Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İlçe, Başkanı, belirleniyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı