Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 19:23 Bu haber 146 kez okundu
 
Kdz Ereğli Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı..
4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’nde kent genelinde sokak hayvanlarını beslemeye yönelik çalışma yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Kdz Ereğli Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı..

https://youtu.be/ciWdWsMUbZ8

Kdz. Ereğli’de 4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü nedeniyle Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ile Gönülden Hayvansevenler Derneği, farkındalık oluşturmak için sokak hayvanlarını besleme çalışması yaptı.Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi,sokak hayvanlarının beslenme, barınma, bakım ve tedavilerini büyük bir özenle gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirterek, “Bugünde Gönülden Hayvansevenler Derneği ile birlikte farkındalık oluşturmak için besleme çalışması yapmaktayız.

 

 

Gün boyunca şehrimizin değişik bölgelerinde sokak hayvanlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılayacağız. Barınağımızda çalışmalar devam ediyor, okullardan öğrenciler ziyaret edecekler” dedi.

 

 

Belediye Gönülden Hayvansevenler Derneği yöneticisi Hülya Karadağ da, belediyeye teşekkür ederek, “Her yıl olduğu gibi belediyemizin etkinliğinde yan yana olmak bizi çok onurlandırdı. Derneğimizin 20’nci yılı geride kaldı. Belediyemizle birlikte hayvanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu oluşumun içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

Ekipler, belirli noktalarda bulunan besleme odaklarıyla birlikte sokaktaki kedi ve köpeklerin aç ve susuz kalmaması için gün boyu düzenli olarak mama takviyesigerçekleştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kdz, Ereğli, Belediyesi, Sokak, Hayvanlarını, Unutmadı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı