Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 21:43 Bu haber 993 kez okundu
 
Yüz yüze Eğitimin detayları belli oldu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yazılı açıklamasında '21 Eylül'de sadece okul öncesi ve 1. sınıflar başlayacak." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin de "Dünyadaki örnekleri yakından izliyoruz. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır." ifadelerini kullandı.
EĞİTİM Haberi
Yüz yüze Eğitimin detayları belli oldu.

MEB Ziya Selçuk açıklamasında: 21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde okullarımızda olacak. 21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz.

Haberle ilgili geniş detaylar gelecek.

VELİLERİN RIZASI:

Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır. Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır.

Ziya Selçuk ayrıca Twitter hesabından: "Şu an tek gayemiz, evlatlarımızı sağlıkla okullarıyla buluşturabilmek ve 21 Eylül'de okula başlayacak çocuklarımızı güvenle karşılamak. Öğretmenlerimiz ve okullarımızla buna hazırız. "açıklamasını yaptı.

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüz, yüze, Eğitimin, detayları, belli, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı