Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 18:08 Bu haber 202 kez okundu
 
Posbıyık Deva Partisinde Erdemiri ele aldı..
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, geçtiğimiz ay olağan kongresini tamamlayıp, yönetimini oluşturan Kdz.Ereğli Deva Partisine 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu..
SİYASET Haberi
Posbıyık Deva Partisinde Erdemiri ele aldı..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Deva Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Handan Aktimur ve yönetimini ziyaret etti.

"TOPLUM ARASINDA SİYASET YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Ziyarette konuşan Başkan Aktimur, Deva Partisinin ülke siyasetine yeni bir soluk getireceğinin altını çizerek başladığı konuşmasına; "Özellikle gençlerimizin istihdamı için çok önemli projelerimiz var. Ereğli'nin sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri konusunda da arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor. Yakın zamanda bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Ulaşabildiğimiz yerlere tablet ve bilgisayara bağışlarımız oldu. Toplum arasında siyaset yapmaya çalışıyoruz", dedi.

"SUSMAMALIYIZ, MÜCADELE ETMELİYİZ"

Aktimur'un ardından söz alan Başkan Posbıyık, Ereğli'nin sahipsiz bırakıldığının altını çizerek; bölge milletvekillerinin Ereğli'ye hizmet noktasında gerekeni yapmadıklarını, her il ve ilçede rutin hale gelen hizmetlerin Ereğli'de olmadığını belirtti.

Posbıyık: "Milletvekilleri bölgeye uğramıyor. Ereğli'nin Erdemir mücadelesine destek vermiyor. Erdemir boğazımızı sıkıyor. Ereğli'yi zehirliyor. Bize verdilerini vermiyor. Söz verdim biryerlere 'konuşmayacağım', diye ama olmuyor. Sustukça bunlar tepemize biniyor. Ereğli'nin birçok sorununu görmezlikten geliyorlar. Bu yüzden yeni bir slogan ürettik, ekip arkadaşlarımızla. Ereğli'nin Ereğlili'den başka dostu yok. Vicdanım sızlıyor. OYAK Erdemir'i aldığı zaman eylemler yapmadık. Sustuk. İşçinin 35 maaşlarında kesinti oldu, sustuk. Susmamalıydık. Kavga etmeliydik. Erdemir'de şuan 92 tane engelli kadrosu boş. Ama almıyorlar. Bunun yerine ceza ödemeyi kabul ediyorlar. Nerede bu engelliler derneği, neden konuşmuyorlar. Neden eylem yapmıyorlar. Korkuyorlar, ürküyorlar. Kendi menfaatlerini düşünüyorlar. 22 senedir kadro bekleyen oypa işçileri var. İnsanları sömürüyorlar. Yakın zamanda demokratik kurallar çerçevesinde eylemlere başlayacağız.", dedi..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Posbıyık, Deva, Partisinde, Erdemiri, ele, aldı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı